Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

UDSK. Rezonans dla dzieci w USK w stanach nagłych

Urszula Ludwiczak [email protected]
Szukamy rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze, zarówno dla pacjentów, jak i szpitala oraz uczelni - mówi prof. Zenon Mariak, prorektor ds. klinicznych UMB.
Szukamy rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze, zarówno dla pacjentów, jak i szpitala oraz uczelni - mówi prof. Zenon Mariak, prorektor ds. klinicznych UMB. Archiwum
Jest dobra wiadomość dla małych pacjentów. Chodzi o sprawę zepsutego rezonansu w szpitalu dziecięcym.

Dzieci w stanach nagłych, wymagające pilnego wykonania rezonansu, będą badane - mówi Janusz Pomaski, dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. - Podobnie jak te wymagające podania znieczulenia podczas badania. Tacy pacjenci powinni zgłaszać się do nas ze skierowaniem z adnotacją, że jest to stan pilny lub wymagający znieczulenia. Będą mieć wykonane badanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Także dyrekcja USK została zobowiązana przez władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku do tego, aby każde dziecko pilnie wymagające rezonansu miało go wykonane na sprzęcie, który znajduje się w tej placówce.

To najważniejsza informacja dla rodziców dzieci, które miały mieć w najbliższym czasie wykonane badanie rezonansem w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Przypomnijmy, że taki sprzęt dwa tygodnie temu uległ poważnej awarii. Częściowo nie działają komputery i system chłodzenia. To sytuacja na tyle poważna, że na razie nie wiadomo, kiedy aparat będzie naprawiony.

Dzieci, które są hospitalizowane w UDSK, od początku awarii na badania są przewożone do USK. Natomiast pacjenci z zewnątrz, którzy mieli wyznaczony na teraz termin na rezonans, a są w stanie stabilnym i mogą czekać, są informowani o tym, że musi on zostać przesunięty, na marzec-kwiecień przyszłego roku. Rodzice mogą też szukać pomocy w innych ośrodkach posiadających rezonans.

Dyrekcja Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego wspólnie z władzami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku szuka najlepszego wyjścia z sytuacji. Rezonans jest już bowiem wyeksploatowany i często ulega awariom. Wczoraj odbyło się spotkanie w tej sprawie.

- Analizujemy, czy bardziej opłaca się naprawa aparatu, czy zakup nowego sprzętu albo oddanie takich usług firmie z zewnątrz, w outsorcing - mówi prof. Zenon Mariak, prorektor ds. klinicznych UMB. - Szukamy optymalnego rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze, zarówno dla pacjentów, jak i szpitala oraz uczelni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna