UKS Dziewiątka PWSIP Łomża - PKK Żubry Białystok 70:106

(lis)
Tomasz Kujawa atakuje kosz Dziewiątki
Tomasz Kujawa atakuje kosz Dziewiątki Paweł Lisiecki
Nie było niespodzianki w trzecioligowych derbach województwa podlaskiego w koszykówce mężczyzn. W Łomży miejscowa Dziewiątka nie sprostała faworyzowanym Żubrom Białystok, ulegając lokalnemu rywalowi 70:106.

Weterani pokazali jak powinno się grać w koszykówkę - przyznał po meczu trener Dziewiątki Włodzimierz Wójcik. - Bez wielkich emocji, grają piłką, nie kozłują, porządnie w obronie i to wystarczyło. A my nie schowaliśmy głowy w piasek i graliśmy na tyle, na ile potrafiliśmy - dodał szkoleniowiec.

Weterani załatwili sprawę wyniku spotkania w pierwszej i trzeciej kwarcie. To wtedy Żubry odskakiwały gospodarzom na kilkanaście punktów. Kiedy tylko na boisku pojawiała się białostocka młodzież, Dziewiątka odrabiała część strat. Tak było w drugiej i czwartej kwarcie, w których gospodarze prowadzili w miarę wyrównany bój z rywalami.

- Do każdego meczu podchodzimy bardzo skoncentrowani - podkreśla trener Żubrów Jakub Jakubiec. - Jestem bardzo zadowolony z młodszych chłopców, którzy dopiero wchodzą w seniorską koszykówkę. Młodzież robi stałe postępy i popełnia coraz mniej błędów na boisku.

Kolejny mecz Żubry Białystok zagrają już we wtorek godz. 18 z Nenufarem Ełk.

UKS Dziewiątka PWSIP Łomża - PKK Żubry Białystok 70:106 (10:31, 20:16, 16:34, 24:25)

Dziewiątka: Rabczyński 20, Zienkiewicz 13, Kalankiewicz 12, Krysztopik 11, Cieślik 3, Remiszewski 3, Chiliński 3, Tyszka, Adamski, Wąsowicz.

Żubry: Kujawa 26, Misiewicz 22, Andruk 17, Kalinowski 17, Zawadzki 8, Małyszko 8, Wasilewski 6, Słapiński 6, Niewiński 4, Just 2, Monach.

Nenufar Ełk - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 87:53

Mecz Tur II Bielsk Podlaski - Pultovia Pułtusk został przełożony na styczeń 2016.

1. Żubry 816 749:443

2. Nenufar 813 640: 531

3. Tur II 711 525:550

4. Dziewiątka 811 596:717

5. Pultovia 710 550:588