Uniwersytet w Białymstoku otworzył nowy portal:...

  Uniwersytet w Białymstoku otworzył nowy portal: Studia-praca. Szybkie łącze

  Źródło: UwB

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Uniwersytet w Białymstoku otworzył nowy portal: Studia-praca. Szybkie łącze

  ©UwB

  Za jego pośrednictwem studenci będą mogli kontaktować się z pracodawcami.
  Uniwersytet w Białymstoku otworzył nowy portal: Studia-praca. Szybkie łącze

  ©UwB

  Uniwersytet w Białymstoku uruchomił portal do kontaktu studentów z pracodawcami. Jest to zupełnie nowatorski projekt w naszym regionie, wychodzący naprzeciw społecznym oczekiwaniom, by kształcić mając także na uwadze aktualne wymogi rynku.

  Portal jest bardzo prosty w swym założeniu i w obsłudze. Ma działać na zasadzie spółdzielni pracy, ale pośrednictwo będzie w pełni zinformatyzowane, odbywać się ma jedynie drogą elektroniczną.
  Zarejestrowany na portalu student będzie mógł wpisać jakie ma oczekiwania, w jakim czasie jest dyspozycyjny, jakie ma zawodowe preferencje i doświadczenia. Dla wielu będzie to pierwsza konfrontacja teorii wyniesionej z zajęć z życiem, czyli praktyką w firmie. Pracodawca z kolei będzie mógł zgłosić swoje zapotrzebowanie kadrowe. Będzie też miał możliwość, by zatrudnić studenta określonego kierunku, którego zainteresowania są zbieżne ze specyfika proponowanej pracy, a nie kogoś z przypadku. Oferty będą podzielone na prace sezonowe, staże i na stałe.

  Portal celowo uruchamiany jest na początku wakacji. Chodzi o to, by dać studentom możliwość pracy w wolne miesiące i poratować pracodawców w okresie urlopowym, kiedy często brakuje rąk do pracy.

  UwB jest pierwszą uczelnią na Podlasiu, która stworzyła takie narzędzie, ułatwiające studentom i absolwentom poszukiwanie pracy. Portal powstał w ramach unijnego projektu "Nowoczesne i efektywne kształcenie we współpracy z przedsiębiorcami", realizowanego na Wydziale Matematyki i Informatyki. Jego twórcy szacują, że w już w pierwszym roku skorzysta z niego około 200 pracodawców i 4000 studentów.

  Projekt jest niekomercyjny. Jego celem jest ożywienie i unowocześnienie lokalnego rynku pracy, działanie na rzecz budowy społeczeństwa informatycznego, włączenie pracodawców w proces kształcenia przyszłych pracowników, przygotowanie wykwalifikowanych kadr dla podlaskiego biznesu.

  O projekcie

  Projekt "Nowoczesne i efektywne kształcenie we współpracy z przedsiębiorcami" realizowany jest na Uniwersytecie Białymstoku z funduszy unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego twórcami są naukowcy z Wydziału Matematyki i Informatyki UwB. Projekt rozpoczął się w lutym 2009 roku i potrwa do końca lipca 2011. Koszt jego realizacji wynosi 3 mln złotych. Weźmie w nim w sumie udział około 6 000 studentów UwB; 300 nauczycieli akademickich; 200 przedsiębiorców. W jego ramach odbywają się zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki dla studentów pierwszego roju, uruchomiono została platforma e-learningowa, studenci odbywają płatne staże, pracodawcy prowadzą praktyczne zajęcia ze studentami, pracownicy naukowi mają możliwość skorzystania ze szkoleń autoryzowanych.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo