Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Upały 2018 w Polsce: Pogoda na sierpień - na bieżąco. Kiedy koniec upałów? Do kiedy będzie gorąco? [02.08.2018]

mac, aip
Wideo
od 16 lat
Upały w Polsce - pogoda na sierpień na bieżąco 02.08.2018. Do kiedy potrwają upały i będzie gorąco w Polsce? Sprawdź aktualną prognozę pogody na sierpień. Upały w Polsce dają się we znaki nam wszystkim. Szczególnie trzeba na nie uważać w godzinach popołudniowych. Warto wiedzieć, jaka będzie pogoda na sierpień oraz kiedy skończą się wysokie temperatury. Sprawdź także, jak zachowywać się podczas upałów.

Upały 2018 w Polsce: Pogoda na sierpień - na bieżąco. Kiedy koniec upałów? [02.08.2018]

Jak przetrwać upały w Polsce? Kiedy się skończą? Niestety, dla oczekujących niższych temperatur nie mamy dobrych wiadomości. W najbliższych dniach wciąż będzie gorąco. Inna informacja jest taka, że m.in. w województwie podlaskim zapowiadane są burze z gradem. Występować będą lokalnie w różnych częściach regionu.

Czytaj też: Upały w Polsce 2018: Pogoda na sierpień 02.08.2018 długoterminowa. Kiedy koniec upałów? Do kiedy będzie gorąco? [AKTUALIZACJA]

Zgodnie z aktualnymi prognozami, upały mają zelżeć od 11 sierpnia. Wówczas średnia temperatura w ciągu dnia utrzymywać się powinna w granicach 25-27 stopni Celsjusza. Z kolei w poniedziałek, 13 sierpnia, Białystok nawiedzą już opady deszczu, a średnia temperatura spadnie kilka kresek, do około 22 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Upały w Polsce powinny utrzymywać się do drugiej połowy sierpnia jedynie w Wielkopolsce i na Śląsku.

Poniżej prognoza pogody przygotowana przez portal windy.com. Klikając w mapę sprawdzisz temperaturę w danej lokalizacji. Przesuwając suwakiem u dołu możesz sprawdzić prognozę na najlbliższe godziny i dni.

Jak radzić sobie z upałem? [ZDJĘCIA]

Zobacz też: Dieta na letnie upały. Zdrowy jadłospis. Porady

Upały w Polsce 2018: Pogoda na sierpień 02.08.2018 AKTUALIZACJA: Pogoda na bieżąco. Kiedy koniec upałów w Polsce?

W najbliższych dniach, 3-5 sierpnia, do czynienia będziemy mieli z wysokimi temperaturami. W ciągu dnia przekraczać będą 30 stopni Celsjusza. Warto jednak wspomnieć, że odczuwalna temperatura wynosić może nawet około 40 stopni. Ważne, by unikać słońca, jeżeli to możliwe, nie przegrzewać organizmu oraz nie odwadniać go. Szczególną uwagę skierujmy również na dzieci oraz zwierzęta.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowiło w związku z tym wydać komunikat, w którym ostrzega przed upałami. Resort radzi, aby unikać przebywania w pełnym słońcu oraz przypomina, że każdy powinien pamiętać o wypijaniu dużej ilości płynów i unikać zbędnego wysiłku fizycznego.

Obiad na upały. Co jeść, gdy jest gorąco? Pomysły i przepisy na obiad na lato i upały

Obiad na upały 2022. Co jeść, gdy jest gorąco? Pomysły i prz...

Największe ryzyko wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych dotyczy niemowląt i małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku - ostrzega MSWiA Apeluje także do kierowców: Zachowajmy rozwagę również podczas jazdy samochodem - w trakcie upałów nasza koncentracja jest osłabiona. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe - pisze Ministerstwo.

Upały 2018 w Polsce. Jak sobie radzić z upałami? Pogoda na sierpień - na bieżąco, długoterminowa [Aktualizacja 02.08]

Upały w Polsce są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak sobie z nimi radzić? Przede wszystkim powinniśmy pamiętać po podstawowych zasadach, które pozwolą nam uniknąć m.in. udaru słonecznego:

  • ogranicz przebywanie na słońcu
  • unikaj wysiłku fizycznego
  • pij dużo niegazowanej wody
  • nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w aucie
  • jeżeli nie musisz, nie wychodź z domu
  • nie pij alkoholu - odwadnia organizm!
  • noś nakrycie głowy
  • w ciągu dnia zasłoń żaluzje lub zasłony
  • stosuj kremy z filtrem UV
  • noś przewiewną odzież

Upały 2018 w Polsce. Kiedy się skończą? Pogoda na sierpień na bieżąco [Aktualizacja 02.08.2018] Kiedy koniec upałów?

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. Wraz ze wzrostem temperatur, które mogą przekraczać 30°C, znacząco zwiększa się ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle, zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.

Zabierz swój parasol, który służy zazwyczaj jako ochrona przed deszczem. Tym razem osłoni cię przed słońcem.

Jak radzić sobie z upałem? TOP 10 sposobów! [ZDJĘCIA]

Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie a także wpływają na poziom koncentracji i efektywności pracy. Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla małych dzieci i osób starszych, chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. Należy również pamiętać o zwierzętach, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

W związku z falą upałów Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz szczególną opiekę osób starszych, samotnych, chorych oraz dzieci.

O zagrożeniach wywołanych upałami należy na bieżąco informować służby ratunkowe.

Telefony alarmowe w sytuacjach zagrożeń:

  • 112 – numer alarmowy
  • 986 – straż miejska
  • 997 – policja
  • 998 – straż pożarna
  • 999 – pogotowie ratunkowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna