Urzędnicy tłumaczą, że chcą odmienić życie mieszkańców

(es)
Centrum kultury będzie częściowo przeszklone
Centrum kultury będzie częściowo przeszklone
Udostępnij:
Milion złotych pójdzie na centrum kultury.

Prawie milion złotych będzie kosztowało stworzenie Centrum Kultury w Radziłowie. Gmina dostanie dofinansowanie na tę inwestycję, dzięki czemu z własnego budżetu wyda na nią "tylko" 400 tys. zł.
Obiekt ma powstać jeszcze w tym roku. Według planów centrum kultury będzie mieścić się w juz istniejącej sali mieszczącej się nad garażami tuż za budynkiem urzędu gminy. Czemu więc to przedsięwzięcie kosztuje aż tyle?

Kosztowna inwestycja
Pomieszczenie trzeba będzie przede wszystkim docieplić. Właśnie to zadanie obejmie pierwszy etap inwestycji. Niezbędne do stworzenia centrum kultury jest także dobudowanie dwóch klatek schodowych. Zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi jedna ma służyć do celów ewakuacyjnych.

Gdy centrum kultury będzie już wyremontowane i wyposażone, odbywać się w nim będą imprezy kulturalne oraz spotkania integracyjne organizowane dla mieszkańców gminy.

Będą tu mogli spędzać czas wolny osoby w każdym wieku. Młodzież będzie mogła uczestniczyć tu spotkaniach kulturalno-rozrywkowych oraz rozwijać swoje zainteresowania. Dorośli natomiast, dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, dostaną szansę na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych.
Zysków z tego nie będzie

Urzędnicy przyznają, że kultura nie przynosi zysków. Uważają jednak, że ta inwestycja może całkowicie odmienić życie mieszkańców gminy i zminimalizować marginalizację społeczną.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia mają też nadzieję, że powstanie centrum będzie inicjatywą do podejmowania wspólnych przedsięwzięć na rzecz poprawy warunków i jakości życia lokalnej społeczności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

d
do realisty
A czy to nie jest tak, że pewna firma chce budować dom weselny i nie chce, żeby ten obiekt modernizować?
Niech lepiej się rozpadnie.
Dzieci niech korzystają z prywatnego domu weselnego, czy tak?
Czy dlatego Pan przewodniczący na sesji zbył temat ogłaszania przetargu na dom kultury?
Czy prawdą jest, że jego żona pracuje w tej firmie?
Czy gazeta coś o tym wie, że pyta dlaczego i to tylko w Radziłowie?
W innych gminach to są tak świetne inwestycje.
Czemu w Radziłowie już nie.
G
Gość
Skoro brakuje na wszystko pieniedzy, to dlaczego gmina ma finansować dojazd dzieciom, które jeżdżą np. z Radziłowa do szkoły we Mścichach? Sytuacja dziwna, ale mająca miejsce.
Wydaje się to zaskakujące chociażby w związku z niskimi wynikami uczniów - kolejny raz SP w Mścichach miała najniższy wynik w powiecie ze sprawdzianu po klasie VI - tym roku jeszcze gorszy niż w poprzednim. A może niech pół szkoły z Radziłowa przeniesie się do Mścich, a gmina niech finansuje bezpłatny dojazd?
Gwiazdowski zlikwidował kilka szkół. A teraz wielki problem, mimo że niż demograficzny. Najlepiej nie robić nic, tylko pakować kasę we Mścichy i Kramarzewo. Może jeszcze za małe pieniądze tam idą, to i wyniki kiepskie? Czy to nie we Mścichach za moment będzie 28 uczniów?
R
REALISTA
Czy w czasie gdy w gminie brakuje pieniędzy na wszystko, gdy nie ma za co remontować dróg, utrzymać szkół, gdy z powodu oszczędności skreśla się dzieci z możliwości bezpłatnego dowozu, gdy na sesjach tłumaczy się, że trzeba oszczędzać na wszystkim, celowe jest rozpoczynanie takiej inwestycji ? A może poczekać z tym rok, dwa ? To, że gmina dostanie dofinansowanie to dobrze. Ale ile gmina musi do tego dołożyć ? A może te pieniądze przeznaczyć na coś, co jest bardziej potrzebne w tym momencie ? Czy nie warto się nad tym zastanowić ?
z
zcz
Powinienem napisać obiektywizmu, ale gdy się czyta tego rodzaju artykuły...
z
zdegustowany czytelnik
Dlaczego urzędnicy muszą sie tłumaczyć przed panią Redaktor? Zadaniem dziennikarza powinno być przedstawianie faktów, a nie sugerowanie czegokolwiek, co czyni już tytuł i dalsza część artykułu.
Poza tym pani, która popełniła ten "artykuł" powinna przypomnieć wiadomości ze szkoły podstawowej dotyczące użycia czasownika, pisze bowiem: "Będą tu mogli spędzać czas wolny osoby w każdym wieku." Wolałbym, żeby te osoby mogły spędzać czas w takich miejscach.
Zatem Droga Pani Ewelino, inwestycja jest niezwykle potrzebna, żeby m.in. młodzi ludzie, tacy jak Pani, posługiwali się poprawną polszczyzną, a tego należy na pewno oczekiwać od osób kształtujących opinię społeczną i posiadających dyplom ukończenia szkoły wyższej.
A może inwestycje zwiazane z kulturą potrzebne są tylko w mieście, a wieś należy zaorać? Czy ludzie na wsi powinni mieć wyłącznie prawo do ciężkiej pracy?
Cieszę się, że po tak wielu inwestycjach zwiazanych z budową dróg na terenie gminy Radziłów przyszedł czas również na kulturę, bo nie tylko drogi i oczyszczalnie są ważne. Dobrze, że urzędnicy piszą projekty i pozyskują olbrzymie dofinansowanie.
Gratuluję, a Pani Redaktor życzę w Nowym Roku obiektywności w opisywaniu otaczającego nas świata.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie