Tomasz Biliński
Verva Warszawa lepsza od Jastrzębskiego Węgla w hicie kolejki i wróciła na szczyt PlusLigi sylwia dabrowa / polska press
Cztery tysiące kibiców na Torwarze nie mogło być zawiedzione hitem 16. kolejki PlusLiga. Verva Warszawa Orlen Paliwa wygrała z Jastrzębskim Węglem 3:0, choć goście nie byli tak słabo, jak wskazuje na to wynik. MVP spotkania został środkowy gospodarzy Piotr Nowakowski.

Zgodnie z przewidywaniami mecz Vervy Warszawa Orlen Paliwa z Jastrzębskim Węglem był hitem kolejki, choć nieco jednostronnym. I było to widać od pierwszego seta. Wprawdzie przewagę w nim mieli goście, ale najpierw dwa potężne bloki stołecznych siatkarzy i z 16:18 zrobił się remis, a później Igor Grobelny wyprowadził zespół na prowadzenie. Pieprzu dosypał sędzia, który był bardzo tolerancyjny przy zagraniu Tomasza Fornala, gdy gospodarze z trenerem Andreą Anstasim protestowali, że piłka została rzucona. Bezskutecznie, więc następną akcję Piotr Nowakowski zakończył wbiciem piłki w trzeci metr. W końcówce Verva znów świetnie zagrała blokiem, w którym punkt zdobył Kevin Tillie i gospodarze objęli prowadzenie w setach.

W drugiej partii siatkarze Anastasiego kilka razy wychodzili na dwu-, trzypunktowe prowadzenie, ale prędzej czy później je tracili. W kluczowym momencie, czyli pod koniec, znów jest zdobyli. Dalej w dobrej dyspozycji byli rozgrywający Vervy Antoine Brizard i przyjmujący Igor Grobelny. Ten pierwszy świetnie rozumiał się w sobotę z Nowakowskim. Głównie dlatego po dwóch setach dwukrotnym mistrz świata miał na koncie siedem punkt.

Brizard na wyżyny wzbił się w końcówce partii. Długą i emocjonującą wymianę zakończyła jego świetna wystawa do Bartosz Kwolka, który nie zmarnował okazji. Gdyby to był mecz koszykówki, brakowałoby tylko Włodzimierza Szaranowicza, by krzyknął "Hej, hej, tu NBA!".

W trzecim secie Andrzej Wrona i spółka wciąż mieli mecz pod kontrolą i wrócili na pierwszej miejsce PlusLigi, mając dwa punkty przewagi nad ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrą Bełchatów (i tylko jedną porażkę na koncie!). Jastrzębski Węgiel jest czwarty, ale do obu drużyn traci osiem punktów. Do meczu w stolicy mieli w lidze dziewięć zwycięstw z rzędu, w tym nad ZAKS-ą i Skrą. Do tego trzy wygrane w Lidze Mistrzów, ostatnia tydzień temu, gdy zespół Slobodana Kovaca obronił pięć piłek meczowych w Kazaniu i wygrał z Zenitem 3:2.

Natomiast Verva do gry w europejskich pucharach wróci w środę, gdy na Torwarze podejmie Benfikę Lizbona (godz. 19, transmisja w Canal+ Sport), natomiast kolejne starcie w PlusLidze rozegra w niedzielę w tej samej hali z Aluronem Virtuc CMC Zawiercie (17.30, Polsat Sport).

Jastrzębski Węgiel także w środę zagra w Lidze Mistrzów z Halkbankiem Ankara na wyjeździe (15.30, Canal+ Sport)

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)

Ile zarabiają reprezentanci Polski ?Najwięcej Szczęsny i Lew

Materiał oryginalny: Verva Warszawa lepsza od Jastrzębskiego Węgla w hicie kolejki i wróciła na szczyt PlusLigi - Sportowy24