W dwóch kategoriach multiligi zapadły rozstrzygnięcia

mark
Tomasz Sokół w kategorii open oraz Zdzisław Mozolewski w kategorii plus 50 lat zostali zwycięzcami Podlaskiej Multiligi Jaguar Cup, która rozgrywana była na kortach Centrum Tenisowego „Zwierzyniec” w Białymstoku

Podlaska Multiliga Jaguar Cup, której głównym organizatorem był Auto-Breczko Autoryzowany Diler Jaguar Land Rover, rozgrywana była od jesieni 2016 roku, a finał nastąpił w marcu 2017 na kortach Centrum Tenisowego Zwierzyniec.

Najpierw tenisiści amatorzy walczyli na kortach w dwóch grupach w każdej z trzech kategorii: open, powyżej 50 lat i powyżej 40 lat.

Po rozegraniu spotkań „każdy z każdym”, do półfinałów awansowało po czterech najlepszych tenisistów.

W kategorii open Jacek Czerniszewski, nie bez kłopotów, pokonał Maję Makal 6:3, 6:3, a Tomasz Sokół wygrał z Andrzejem Sienkiewiczem 6:4, 6:1. Z kolei w kategorii plus 50 Waldemar Lemański zwyciężył Marka Makala 6:1, 6:0, a Zdzisław Mozolewski awansował do finału pokonując Jacka Farbiszewskiego 6:2, 6:1.

Finały stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły kibicom nie lada emocji. W kategorii open bardzo wysoką formę zaprezentował Tomasz Sokół, który o 1. miejsce i weekend z wybranym samochodem z salonu Auto-Breczko, rywalizował z Jackiem Czerniszewskim, pokonując rywala 6:3, 6:4.

Finał kategorii plus 50 lat był jeszcze bardziej zacięty. Zdzisław Mozolewski wygrał z Waldemarem Lemańskim 7:5, 6:3.

Niestety, w trzeciej kategorii powyżej 40 lat rozgrywki wciąż trwają i nie wyłoniono jeszcze finalistów.