Stało się to z okazji Wampiriady, czyli akcji honorowego krwiodawstwa organizowanej w środowisku akademickim od 2000 roku, w którą włączają się, jak widać, nie tylko żacy. Danwood po raz pierwszy zorganizował taką akcję, ale od razu wzięły w niej udział aż 53 osoby!

Zobacz galerię
W Halloween dwa specjalne autobusy przystosowane do pobieranie krwi stanęły przed siedzibą Danwood w Białymstoku oraz zakładem produkcji Domów w Bielsku Podlaskim. Pracownicy firmy mogli oddawać krew w godzinach 9–14, a po skończonej procedurze czekał na nich drobny poczęstunek.

W akcji wzięły udział 53 osoby, które łącznie oddały blisko 24 litry krwi.

- Danwood bardzo chętnie angażuje się w akcje, które mają słuszny cel i wspierają naszą społeczność w regionie - mówi Jolanta Kępa, dyrektor ds.

personalnych Danwood S.A. - Na przykład w ubiegłym roku pracownicy naszej firmy własnoręcznie przygotowali domki dla lalek, które przekazaliśmy domom dziecka w okresie świątecznym. Na najbliższe święta również szykujemy niespodzianki do domów dziecka. W ramach warsztatów w naszym Centrum Szkoleniowym wykonają je uczniowie szkół zawodowych, z którymi współpracujemy. To pierwsza edycja Wampiriady w której wzięliśmy udział, ale na pewno zaangażujemy się także w przyszłym i kolejnych latach i liczymy na to, że uda nam się pobić dobry wynik z tego roku - dodaje Jolanta Kępa.

Czytaj też: Danwood S.A. zainwestował blisko 15 mln zł w nowe biuro i centrum szkoleniowe w Białymstoku

Danwood Holding z Bielska Podlaskiego zawiesza ofertę publiczną akcji z powodu niesatysfakcjonującej ceny