W HME - tylko udział

Kamila Stepaniuk
Kamila Stepaniuk A. Chomicz
Nie udały się starty naszym lekkoatletkom podczas Halowych Mistrzostw Europy w Goeteborgu.

Obie zawodniczki z klubów województwa podlaskiego odpadły w eliminacjach spisując się poniżej możliwości.

Anna Rostkowska (Athletics Jakać Młoda) z wynikiem 2:05.95 zajęła 4. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 800 metrów. Do półfinału nie awansowała. Jak potem przyznała, pogubiła się w czasie biegu. Uplasowała się na 13. pozycji - właśnie 13 zawodniczek z 16 zgłoszonych ukończyło konkurencję.

17. w skoku wzwyż (na 19 zawodniczek) była Kamila Stepaniuk (Podlasie Białystok). W eliminacjach szło jej ciężko. Po pokonaniu 1.80 w pierwszej próbie, 1.85 skoczyła dopiero w trzeciej. 1.89 okazało się już za wysoko, a aby awansować musiała wyrównać swój rekord życiowy - 1.92.