W I lidze trzy punkty Ślepska i jeden SKS Hajnówka

ma, wdr
Źle się dzieje w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale, której wychowankowie chcieli pobić zawodników SKS Hajnówka i może dzięki temu wygrali z SKS 3:2. Suwalczanie zaś planowo pokonali 3:1 TSV Sanok.

Do niemiłego incydentu doszło w wyjazdowym meczu SKS Hajnówka z SMS Spała. Hajnowianie przegrali 2:3, a w trzecim secie spotkanie zostało przerwane na dziesięć minut, gdyż zawodnicy i kibice gospodarzy zaatakowali gości.
– Sędzia opisał w protokole, że w trzecim secie przy stanie 20:18 dla nas najpierw na naszą stronę przebiegł rezerwowy zawodnik SMS, a później jeden z grających – opowiada Paweł Blomberg, trener SKS. – Za nimi ruszyło około 50 kibiców z trybun, czyli uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Doszło do szarpaniny i przepychanek, a sędzia po konsultacji z nami zdecydował się na kontynuowanie gry. Najgorsze jest to, że trenerzy SMS-u nie reagowali na zachowanie swoich podopiecznych, a przecież wiemy, że to nie pierwszy raz taki incydent miał miejsce z ich udziałem.

To było siódmy pięciosetowy mecz SKS w tym sezonie.
– Żadna drużyna w lidze nie rozegrała tyle setów i odczuwamy już zmęczenie – twierdzi Blomberg. – Dodatkowo nasz jedyny rozgrywający Piotr Milewski grał chory i w końcówce nie starczyło już nam sił.

Do Hajnówki w najbliższą sobotę zawita lider z Suwałk, który tydzień później pojedzie do Spały. Biało-niebiescy na powrót otwierają tabelę po zwycięstwie za trzy punkty nad beniaminkiem z Sanoka i nadspodziewanie gładkiej porażce KPS-u Siedlce ze Stalą Nysa.

Do Nysy, na środowy mecz Pucharu Polski suwalczanie wyruszają już jutro, dlatego starcie z nowicjuszem trener Ślepska Dima Skorij rozpoczął w nieco rezerwowym składzie. W kwadracie stanęli kapitan drużyny, środkowy Adrian Hunek oraz grający prezes Wojciech Winnik. Tego ostatniego zastąpił w ataku młody Mateusz Linda, który bardzo dobrze sobie radził niemal przez całe pierwsze dwa sety.

Znakomity początek wśród gospodarzy zanotował też Kamil Skrzypkowski, wybrany później MVP spotkania. Przyjmujący Ślepska pokazał, jak się zagrywa, i gospodarze prowadzili już 6:1. Spokojnie utrzymywali różnicę i inauguracyjnego seta wygrali do 19.

W drugiej odsłonie goście, prowadzili wyrównaną grę do stanu 8:8. Biało-niebiescy zaczęli zagrywać jeszcze mocniej, Karol Rawiak, Piotr Lipiński i Daniel Szaniawski dużo punktowali blokiem i gospodarze odjechali na 24:14. W tym momencie nastąpiła akcja, po której Linda tak nieszczęśliwie wylądował na parkiet, że skręcił staw skokowy lewej nogi i został zniesiony z boiska na ramionach kolegów.

Wyglądająca bardzo groźnie kontuzja atakującego zdeprymowała miejscowych. Drużyna z Sanoka, z Łukaszem Jurkojciem i Kamilem Dembcem, byłymi zawodnikami Ślepska w składzie, nie ukrywała, że spełnieniem marzeń będzie wygranie jednego seta w Suwałkach, dopięła swego. Wygrała trzecią odsłonę, ale ostatnie zdanie należało już do suwalczan.

Ślepsk Suwałki – TSV Sanok 3:1 (25:19, 25:16, 22:25, 25:21)
Ślepsk: Rudzewicz, Rawiak, Szaniawski, Linda, Lipiński, Skrzypkowski, Andrzejewski (libero) oraz Michel, Lesiuk, Winnik.
SMS Spała – SKS Hajnówka 3:2 (25:20, 21:25, 22:25, 25:20, 15:12)
SKS: Faryna, Milewski, Gniewek, Saczko, Sterna, Sapiński, Kuś (libero) oraz Ciesiółka, Bernatowicz, Bogus, Daraszkiewicz.
Inne wyniki 10. kolejki
Norwid Częstochowa – Warta Zawiercie 0:3, AGH Kraków – Victoria Wałbrzych 3:1, KPS Siedlce – Stal Nysa 0:3. Pauza: Krispol Września.