W jaki sposób złożyć wniosek 800 plus w Banku Pekao? Specjalne oferty dla dzieci i rodziców

Materiał informacyjny Pekao S.A.
Od 1 lutego można składać wnioski na nowy okres świadczeniowy w ramach rządowego programu „Rodzina 800+” obejmującego dzieci do 18 roku życia. Wnioski należy składać drogą elektroniczną, a klienci Banku Pekao S.A. mogą wysłać je przez serwis internetowy Pekao24 lub aplikację PeoPay. To jednak nie wszystko – do tego dochodzą również atrakcyjne promocje przygotowane przez bank, które pomogą uczyć dzieci oszczędzania.

800+ w Banku Pekao – kto może złożyć wniosek i jak to zrobić?

Okres świadczeniowy, na który rozpoczął się nabór wniosków, trwa od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r. Warto jednak wysłać zgłoszenie wcześniej, ponieważ rodzice dzieci do 18 roku życia, którzy prześlą dokumenty do końca kwietnia, otrzymają pieniądze ze świadczenia już w czerwcu.

Wniosek o świadczenie w programie „Rodzina 800+” w Pekao mogą złożyć klienci banku, którzy korzystają z bankowości elektronicznej. Aby wypełnić formularz, wystarczy zalogować się na swoje konto w serwisie internetowym Pekao24 lub aplikacji PeoPay i przejść do obszaru Oferta. Wniosek 800+ widoczny jest po wybraniu zakładki e-Urząd.

Przed wypełnieniem formularza klienci mogą zapoznać się także z informacjami na temat świadczenia i znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat programu. Możliwość wnioskowania o świadczenie udostępniona jest również dla obywateli Ukrainy.

Jak nauczyć dzieci zarządzać pieniędzmi?

Warto zwrócić uwagę na szereg propozycji Banku Pekao skierowanych do rodziców dzieci w różnym wieku. Dzięki temu można zadbać o oszczędzanie i edukację finansową od najmłodszych lat. Już w dniu narodzin dziecka rodzice mogą założyć konto Mój Skarb, by zacząć oszczędzać na jego przyszłość – to rozwiązanie, które na pewno zaowocuje. Nieco starsze dzieci (6-12 lat) mogą za to skorzystać z pakietu produktów dla dzieci w tym wieku.

Pakiet PeoPay KIDS składa się z konta osobistego i oszczędnościowego, aplikacji i karty dla dziecka. W aplikacji na dziecko czeka brygada PeoPay KIDS – żubr, lis i złotówka, którzy pełnią rolę trenera. Dziecko może uczyć się oszczędzać w wirtualnych skarbonkach. Bank, chcąc wprowadzić dzieci w świat finansów, przygotował grę edukacyjną, w której na dziecko czeka 10 sezonów.

Twoje dziecko ma już 13 lat? Nastolatek może korzystać z produktów bankowych tak jak dorosły np. z bankowości internetowej i mobilnej. Warto ułatwić dziecku start w dorosłość i założyć mu konto osobiste z kartą i aplikacją.

Prowadzenie konta, obsługa karty i wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie są całkowicie darmowe aż do ukończenia 26 lat. Co ważne, rodzice mogą mieć pełną kontrolę nad finansami dziecka za pośrednictwem Panelu rodzica.

Nowe promocje dla dzieci i rodziców

Od 1 lutego wystartowała nowa edycja popularnej promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”. Jest wyjątkowa, bo dziecko może zyskać aż 200 złotych od banku. Warunki są dziecinnie proste i uzależnione od wieku dziecka w dniu otwarcia konta osobistego. To ciekawa propozycja, która pozwala na wdrażanie odpowiedzialnych nawyków finansowych od najmłodszych lat.

Dziecko ma mniej niż 6 lat?
Do 29 lutego 2024 r. rodzic ma założyć dziecku w oddziale lub internecie Konto Przekorzystne i zapisać do promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom. Na dzień 30 kwietnia 2024 r. bank sprawdzi, czy na Koncie Przekorzystnym dziecka jest min 200 zł.

Dziecko ma 6 do 12 lat?
Do 29 lutego 2024 r. rodzic ma założyć dziecku w oddziale lub internecie Konto Przekorzystne, kartę Mastercard Debit FX i aplikację PeoPay i zapisać do promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom. Do 30 kwietnia 2024 r. dziecko ma zalogować się do aplikacji PeoPay i zapłacić min 3 razy kartą do konta.

Dziecko ma 13 do 17 lat?
Do 29 lutego 2024 r. rodzic ma założyć dziecku w oddziale lub internecie Konto Przekorzystne, kartę Mastercard Debit FX i aplikację PeoPay i zapisać do promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom. Do 30 kwietnia 2024 r. dziecko ma zalogować się do aplikacji PeoPay i zapłacić min 3 razy kartą do konta.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.pekao.com.pl/promocje-dla-dzieci. Co więcej, Bank Pekao S.A. chce uczyć dzieci oszczędzania, dlatego ma również drugą promocję na koncie oszczędnościowym dziecka. Dziecko może zyskać aż 7% w skali roku do kwoty 5000 zł przez pierwsze 5 miesięcy od otwarcia.

W jaki sposób zabezpieczyć przyszłość finansową dziecka?

Oprócz samych promocji na konta bankowe dla najmłodszych Bank Pekao zapewnia także dostęp do wielu innych rozwiązań, które pomagają zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Jedną z najciekawszych propozycji jest Program Akumulacji Kapitału (PAK) Junior umożliwiający systematyczne budowanie środków w ramach funduszy Pekao TFI. Inwestycje tego typu są tym bardziej opłacalne, im wcześniej zaczyna się z nich korzystać – dlatego zdecydowanie warto postawić na tę opcję jeszcze w młodym wieku. Przypominamy, że każda inwestycja jest obarczona ryzykiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: W jaki sposób złożyć wniosek 800 plus w Banku Pekao? Specjalne oferty dla dzieci i rodziców - Portal i.pl

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna