W Łomży odbył się 6. Bieg Charytatywny PKO BP. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej [ZDJĘCIA]

Kamil Rykaczewski
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży
Stadion Miejski w Łomży był gospodarzem 6. edycji Biegu Charytatywnego pod patronatem PKO BP. 180 zawodników pokonało łącznie dystans 1328 okrążeń, które zostaną zamienione na złotówki i przeznaczone na wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej.

Do rywalizacji na Stadionie Miejskim w Łomży przystąpiło 36 zespołów, złożonych z przedstawicieli placówek oświatowych, instytucji publicznych, służb mundurowych, przedsiębiorstw, klubów sportowych i organizacji społecznych.

Przez 60 minut zawodnicy pokonywali kolejne okrążenia, które później zostaną zamienione na złotówki. Środki zebrane przez fundację PKO Bank Polski zostaną przekazane na cele charytatywne.

Moc pozytywnych emocji dostarczył nam dzisiaj 6. PKO Bieg Charytatywny w Łomży! Wszyscy jesteście zwycięzcami! W tym roku środki finansowe zostaną przekazane na wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej – informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

Wśród mężczyzn zwyciężył zespół „Akademii Sportu Medyk”. Paweł Remiszewski, Piotr Grzymała, Jakub Grygo, Kamil Andrychowski i Patryk Zieliński pokonali łącznie 45 okrążeń.

Łomża. Zakończyły się prace budowlane ulicy Meblowej. Droga została oddana do użytku. Koszt to ponad 13 mln złotych [ZDJĘCIA]

U Pań zwyciężyły Elżbieta Gąska, Marta Remiszewska, Justyna Romańczuk, Joanna Kozłowska i Iwona Tolzdorf z „Akademii Sportu Medyk WMN” (32 okrążenia).

W kategorii drużyn mieszanych bezkonkurencyjny okazał się zespół „The Best Dąbrowski Team”, złożony z Adama Wrzoska, Grażyny Kotomskiej, Pauliny Dudy, Radosława Mateusiaka i Marcina Ambroziaka. Pokonali oni trasę 48 okrążeń.

180 zawodników pokonało łącznie dystans 1328 okrążeń.

Tłumy bawiły się na traktoriadzie w Radziłowie. Wyłoniono najlepszych traktorzystów oraz nagrano nowy odcinek "Rolnicy. Podlasie" [ZDJĘCIA]