W meczu na szczycie IV ligi lepsza Wissa

los, ma
Wissa Szczuczyn potwierdziła trzecioligowe ambicje i w meczu na szczycie wygrała 3:0 z Turem Bielsk Podlaski i został liderem tabeli. Warmia Grajewo tylko zremisowała 0:0 u siebie z Magnatem Juchnowiec.

Wśród niezmiernie zadowolonych zwycięzców w Wissie było dwóch bohaterów – Wojciech Łapiński, który na swoje 33. urodziny strzelił dwie bramki i 41– letni Radosław Guzowski, który rozpoczął 27. rok gry w piłkę.

Ważna dla losów meczu była zdobyta w 6. minucie bramka Łapińskiego. Druga bramka padła w 37. minucie po składnej akcji całego zespołu. Precyzyjne podanie Kamila Wojtkielewicza, wykorzystał Łapiński, który delikatnie zmienił lot piłki. W tej części gry więcej sytuacji strzeleckich wypracowali gospodarze. W tym dniu nie miał szczęścia Piotr Bondziul, groźnie strzelając cztery razy. Goście najlepszą sytuację do strzelenia bramki mieli w 45. minucie, ale w bardzo dobrej sytuacji zmarnował ją Łukasz Pawluczuk.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się po zdobyciu przez Wissę trzeciego gola. Do końca meczu przeważali goście, ale ich groźne ataki, skutecznie torpedowała silna formacja obronna gospodarzy.
– Wygraliśmy zasłużenie. Główny klucz do zwycięstwa to zgrana drużyna – stwierdził Wojtkielewicz.

Do dużej niespodzianki doszło w Grajewie. Faworyzowana Warmia bezbramkowo zremisowała z Magnatem Juchnowiec Kościelny. Garstka kibiców obejrzała słaby mecz, w którym bramkowe akcje można policzyć na palcach jednej ręki.
– Grę mocno utrudniała grząska płyta stadionu. Zabrakło dobrego rozegrania piłki w polu karnym i precyzyjnego ostatniego podania, co zawsze otwiera drogę do strzelenia bramki. To dopiero początek wiosny, stać nas na lepszą grę – stwierdził Robert Kądzior, trener Warmii.

Wissa Szczuczyn – Tur Bielsk Podlaski 3:0 (2:0)
Bramki: 0:1Łapiński 6, 0:2 Łapiński 37, 0:3 Zambrowski 68.
Wissa: Jabłoński – Banicki, Ciereszko, Guzowski, Zmierczak, Wojtkielewicz, Citko (66. Korotkiewicz), Zambrowski (87. K. Marcinkiewicz), Firańczyk (72. Polakowski), Bondziul, Łapiński (65. P. Marcinkiewicz).
Tur: Sidun – Lewczuk (65. Nakielski), A. Kosiński, Kożlik, Łosiński, Kulikowski, Łochnicki, K. Kosiński, Walczuk (70. Daniłowski), Popiołek, Pawluczuk (65. Jakubowski).

Warmia Grajewo – Magnat Juchnowiec Kościelny 0:0
Warmia: Gieniusz – Arciszewski, Mikucki, Edison, Krupa, Randzio (73. Sypytkowski), Sielawa, Kozikowski, Stankiewicz, Cybulski (66. Mirva), Chyliński (66. Zubowski).
Magnat: Deptuła – Hruświcki, Tymiński, Markiewicz, Kalisz, Kużel, Szymaniuk, Zielinko, Yamaguchi (58. Czajkowski), Suszczyński, Fabiszewski (73.Kazimierczak).

Inne wyniki 16. kolejki: KS Michałowo – Pogoń Łapy 1:1, Cresovia Siemiatycze – Sparta Augustów 3:1, Hetman Tykocin – Biebrza Goniądz 1:5, KS Wasilków – Puszcza Hajnówka 6:0, Orzeł Kolno – Promień Mońki 4:2, Dąb Dąbrowa Białostocka – Sparta 1951 Szepietowo 4:0.