W Turze zabrakło punktów wysokich. Żubry szybko ustawiły mecz

2017-10-21   bialystok koszykowka zubry hutnik warszawa  fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2017-10-21 bialystok koszykowka zubry hutnik warszawa fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
Mecze wyjazdowe w siódmej kolejce rozegrały drużyny Tura Basket Bielsk Podlaski i Żubrów Białystok. Tur przegrał 57:79 z ŁKS AZS SG Łódź, a Żubry wygrały 83:37 z drugim zespołem Startu Lublin.

Bielszczanie spotkanie w Łodzi rozpoczęli fatalnie. Po pierwszej kwarcie przegrywali już 11:29.

– To nasz kolejny mecz, gdy gramy bardzo słabo w pierwszej kwarcie – twierdzi Kamil Zakrzewski, trener Tura. – Musimy to przeanalizować i starać się wyeliminować. Ponadto zabrakło nam punktów wysokich zawodników. Patryk Bajtus i Tomasz Pisarczyk zdobyli tylko cztery punkty, a wysocy gospodarzy 20. Pewnym usprawiedliwieniem może być, że obaj ci nasi zawodnicy zmagali się ostatnio z kontuzjami. W pewnym momencie drugiej kwarty potrafiliśmy zniwelować różnicę do dziewięciu punktów, ale więcej nie daliśmy rady. Do składu ŁKS po kontuzji na to spotkanie wrócił Bartłomiej Bartoszewicz, który wcześniej był kontuzjowany i dołożył 17 punktów.

Bez większych problemów wygrały Żubry. Praktycznie było to jasne gdy okazało się, że w rezerwach Startu Lublin nie wystąpią koszykarze z pierwszej ekstraklasowej drużyny. Już po pierwszej połowie białostoczanie wygrywali 48:21 i trener Tomasz Kujawa mógł dać więcej pograć młodym wychowankom klubu.

ŁKS AZS SG Łódź – Tur Basket Bielsk Podlaski 79:57 (29:11, 17:18, 17:14, 16:14)
Tur: Kuczyński 21, Marczuk 8, Kus 6, Mateusz Bębeniec 5, Jóźwiuk 4, Zielinko 4, Sienkiewicz 3, Pisarczyk 2, Piesio 2, Bajtus 2, Maciej Bębeniec, Milewski.

Start II Lublin – Żubry Białystok 37:83 (14:24, 7:24, 9:19, 7:16)
Żubry: Szczerbatiuk 22, Zabielski 15, Misiewicz 12, Karasiewicz 9, Wróblewski 6, Kalinowski 5, Andruk 5, Mateusz Niewiński 4, Monach 2, Kamiński 2, Rećko 1.

Inne wyniki 7. kolejki
AZS UJK Kielce – UMCS Lublin 74:80, Hutnik Warszawa – Dziki Warszawa 78:82, Sokół Ostrów Mazowiecka – Stal Stalowa Wola 67:79. Pauza: Legia II Warszawa.

Mecz Rosa Sport Radom – Księżak Łowicz został przełożony na 9 listopada.