Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wakacje w mieście. Dzieci latem się nie nudzą

Urszula Krutul [email protected]
"Czarne i Białe” Teatru pod Orzełkiem to poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu "Kabaretu Starszych Panów”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Poznajemy przygody jego mieszkańców. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki.
"Czarne i Białe” Teatru pod Orzełkiem to poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu "Kabaretu Starszych Panów”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Poznajemy przygody jego mieszkańców. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. W. Wojtkielewicz
Spektakle, warsztaty, pokazy filmowe i dyskoteki. To tylko część propozycji skierowanych do tych, którzy lato spędzają w mieście.

Imprezy takie jak Akcja Lato są potrzebne, bo zapewniają rozrywkę tym, którzy nie mogą wyjechać na wakacje - mówi Elżbieta Puczyńska z Białostockiego Ośrodka Kultury, organizatora cyklu imprez skierowanych nie tylko do dzieci. - Mamy publiczność, która chętnie do nas wraca.
Wczoraj maluchy mogły obejrzeć spektakl "Czarne i Białe". Kino Forum było wypełnione prawie po brzegi. Podobnie będzie pewnie dzisiaj, bo już o godz. 10 rozpocznie się projekcja filmu "Pan Popper i jego pingwiny" (wstęp 5 zł). Akcję zakończy piątkowa dyskoteka w Famie (ul. Legionowa 5).

Ale Białostocki Ośrodek Kultury to nie jedyne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas. Muzeum Historyczne (ul. Warszawska 37) zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat (w grupach zorganizowanych) na zajęcia ph. "Mali modelarze - szlakiem podlaskich zabytków" (5-9 sierpnia) i "Zabawy spod trzepaka" (12-16 sierpnia). Podczas tych ostatnich warsztatów dziedziniec muzealny przemieni się w plac zabaw rodem z PRL-u. Na dzieci czekać będzie szereg zapomnianych już dziś gier i zabaw podwórkowych, takich jak: gra w gumę, w klasy, w kluchy, w kartofla oraz smakołyki popularne w minionej epoce. Godzinę zajęć należy ustalić indywidualnie, pod numerami telefonów: 85 748 21 19, 509 336 878 (z minimum trzydniowym wyprzedzeniem). Zajęcia są płatne i kosztują 5 złotych od osoby.

Coś dla nieco starszych dzieci (od 13. roku życia) przygotowało Centrum im. Ludwika Zamenhofa (ul.Warszawska 19). W sobotę, 27 lipca, o godz. 11 i 13 rozpoczną się warsztaty wycinanki żydowskiej prowadzone przez Annę Małecką-Beiersdorf. Będzie się można zapoznać z historią wycinanki, poznać jej rodzaje, symbolikę, a przede wszystkim technikę wycinania. Każdy z uczestników zaprojektuje i wykona własną pracę. Warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy i dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 85 676 73 67.

A od wtorku do piątku w godz. 9-14 Białostockie Muzeum Wsi w Osowiczach zaprasza na lekcję muzealną "Ptaki w sztuce i tradycji ludowej". Zajęcia towarzyszą wystawie o tym samym tytule. W trakcie lekcji uczestnicy poznają motywy ptaków występujących w kulturze ludowej, a także podstawowe wyroby sztuki ludowej takie jak: rzeźba ludowa, płaskorzeźba, obraz ludowy, makatka, wycinanki ludowe, itp. Uzupełnieniem zajęć jest wykonanie prac plastycznych.
Koszt warsztatów to 6 zł od osoby. Należy zgłaszać się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 pod nr tel. 85 743 60 82, kom. 509 336 816.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna