Wakacyjne atrakcje z PGE i Wigierskim Parkiem Narodowym

Materiał informacyjny PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Udostępnij:

Poszukując ciekawych miejsc na wypoczynek w wakacje 2022 r., warto zwrócić uwagę na ofertę Wigierskiego Parku Narodowego. Dzięki współpracy z Grupą PGE jest ona atrakcyjna ze względu na liczne wydarzenia.

Popularność wakacyjnych atrakcji w Wigierskim Parku Narodowym jest widoczna już w pierwszych dniach wakacji po licznej grupie uczestników. Obcowanie z przyrodą to doskonały pomysł na wypoczynek. W wydarzeniach organizowanych przez PGE i Wigierski Park Narodowy można także zdobyć cenną wiedzę na temat przyrody i wspomóc jej ochronę.

PGE a ochrona przyrody i środowiska naturalnego

Grupa PGE od wielu lat angażuje swój kapitał w działania ukierunkowane na ochronę przyrody i środowiska naturalnego. W sposób szczególny dotyczą one opieki nad dzikimi ptakami, w tym sokołami wędrownymi i bocianami białymi. Grupa PGE współpracuje aż z sześcioma Polskimi parkami narodowymi, , w tym m.in. z Wigierskim Park Narodowy. Działania te są realizowane w ramach programu „Lasy Pełne Energii”. Od początku trwania programu, czyli od ponad 20 lat, pracownicy PGE posadzili już ponad 770 tys. drzew w różnych rejonach Polski. Grupa PGE oprócz zapewnienia bezpośrednich nakładów na ochronę przyrody organizuje także liczne projekty edukacyjne i naukowo-badawcze.

Wigierski Park Narodowy – charakterystyka

Wspierany przez PGE Wigierski Park Narodowy, to „zielony teren” obejmujący część Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego. Wyróżnia się on rozległymi lasami oraz tym, że znajduje się na nim jezioro rynnowe Wigry i czterdzieści innych naturalnych zbiorników wodnych. Przez park przepływa także Czarna Hańcza, będąca symbolem Suwalszczyzny, tak jak mieszkający na tym terenie w dużym zagęszczeniu bóbr europejski. Wigierski Park Narodowy można przemierzać o każdej porze roku, w dowolny sposób – pieszo, rowerem, kajakiem i na nartach. To dlatego cieszy się on tak dużym zainteresowaniem ze strony turystów.

Najważniejsze wydarzenia zaplanowane w Wigierskim Parku Narodowym

PGE wraz z Wigierskim Parkiem Narodowym zaplanowało na lato 2022 r. aż osiem różnych atrakcji, dzięki którym rodziny z dziećmi, młodzież szkolna oraz seniorzy mogą zapewnić sobie niesamowite wrażenia, płynące z obcowania z przyrodą:

  1. Pokazy filmów przyrodniczych (od 29 VI 2022 r.) – Nad jeziorem Wigry, w Ośrodku Edukacji Środowiskowej, w wybrane dni, w godzinach popołudniowych zostało zaplanowanych łącznie 6 projekcji. Informacje na temat dni i godzin poszczególnych pokazów dostępne są na stronie internetowej Wigierskiego Parku Narodowego.
  2. Gawędy o przyrodzie (od 29 VI 2022 r.) – Ten cykl obejmuje 6 otwartych spotkań z ekspertami z dziedzin przyrodniczych. Odbywają się one w wybrane czwartkowe wieczory, także w Ośrodku Edukacji Środowiskowej.
  3. Letnia Akademia Przyrody (26–29 VII 2022 r.) – To kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży, zaplanowane na koniec lipca 2022 r., podczas których można poznać tajniki lasów i jezior, z wykorzystaniem wielu pomocy dydaktyczno-technicznych.
  4. Warsztaty dla małych i dużych – jak pszczołom się przysłużyć (8 VIII 2022 r.) – To jednodniowe zajęcia, podczas których można uczestniczyć w budowie domków z materiałów ekologicznych dla owadów zapylających. Wydarzenie organizowane jest w Wielkim Dniu Pszczół i obejmuje także szkolenia na temat tego, jak wspierać różne owady (nie tylko pszczoły) w swoim otoczeniu.
  5. Nietoperze nad Wigrami (27 VIII 2022 r.) – To wydarzenie organizowane w Międzynarodowym Dniu Nietoperza, podczas którego można spotkać się z przyrodnikiem. Przekaże on ciekawostki na temat tych zwierząt, a następnie zaprosi do ich wspólnej terenowej obserwacji.
  6. Rykowisko nad Wigrami (17 IX 2022 r.) – Spotkanie zaplanowane pod koniec wakacji, z teriologiem lub fotografem, który opowie o jeleniach. Po części wykładowej odbędzie się wyjście z pracownikami parku, a następnie zostanie zorganizowane wspólne ognisko.
  7. Odetchnij Lasem – To cykl zajęć sportowych w formie spacerów z kijkami nordic walking. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanego instruktora i pracowników parku.
  8. Przyrodnicze warsztaty ruchowe – To dziewięćdziesięciominutowe treningi sportowo-przyrodnicze dla osób w każdym wieku, prowadzone przez trenera sportowego i połączone z opowieściami na temat Wigierskiego Parku Narodowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie