Warmia kroczy od wygranej do wygranej. Beniaminek zostaje w IV lidze [zdjęcia]

los, kpot
Mecz IV ligi Warmia Grajewo - Magnat Juchnowiec Kościelny
Mecz IV ligi Warmia Grajewo - Magnat Juchnowiec Kościelny Jarosław Sarnacki
Na Warmię Grajewo nie ma wiosną mocnych. Tym razem ofiarą Wilków był Magnat Juchnowiec Kościelny, który przegrał 1:4. Za to w Mielniku nie doszło do spotkania gospodarzy ze Spartą Augustów. Goście nie pojawili się z przyczyn zdrowotnych, a to będzie skutkować kompletem oczek dla MKS Mielnik i utrzymaniem.

Grajewska Warmia nie zwalnia tempa. W sobotę w tropikalnych warunkach wygrała z Magnatem i był to 20. kolejny mecz Wilków i trenera Leszka Zawadzkiego (18 zwycięstw, 2 remisy) bez porażki.

- Bez względu na wyniki pozostałych do rozegrania dwóch spotkań, zakończymy rozgrywki na drugim miejscu – zaznacza po meczu Zawadzki.

Warmia rozpoczęła mecz z wysokiego C i koncertowo grała do 25. minuty. W 5.minucie po rzucie rożnym, piłka odbita głową przez Edisona trafia do Łukasza Domurata, który z linii pola karnego strzela pierwszą bramkę. Druga padła po szybkiej kontrze i sprytnym zagraniu Piotra Chylińskiego do Tomasza Dzierzgowskiego, jego precyzyjny strzał obok słupka był nie do obrony. Druga bramka, miała ciekawe konsekwencje. Uśpiła gospodarzy, wywołała przebudzenie gości. Po błędzie bramkarza Łukasza Sobolewskiego (wybił piłkę przed siebie), kontaktową bramkę strzela Kamil Karpowicz. Minutę później Sobolewski ratuje Warmię od utraty drugiej bramki – w ekwilibrystycznym stylu broni strzał Marcina Jaromińskiego.

Po przerwie nie słabnie przewaga gospodarzy. Po raz kolejny, dobre zagranie pokazuje „dwójka” Chyliński – Dzierzgowski. W 63. minucie ich szybką akcję i trzykrotną wymianę piłki, strzałem do pustej bramki, kończy Dzierzgowski.

W doliczonym czasie gry, przytomnie na polu karnym zachowuje się Piotr Mikucki, który strzela 4. bramkę dla Wilków. W tej części gry, goście stworzyli tylko dwie sytuacje bramkowe, najlepszej nie wykorzystał Chrościcki. W zespole Warmii zadebiutował Szymon Kuczyński z drużyny juniorów młodszych.

- Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. To był mecz, dwóch prędkości - bardzo dobre 25. minut pierwszej połowy i nerwowa gra do momentu strzelenia trzeciej bramki. Teraz przed nami prestiżowy mecz z Wissą – dodaje szkoleniowiec Warmii.

Do skutku nie doszło natomiast spotkanie MKS Mielnik ze Spartą Augustów. Szczególnie kluczowe dla gospodarzy, którzy jeszcze nie mieli zapewnionego utrzymania w czwartej lidze.

– Przed meczem dostałem telefon od przedstawicieli klubu z Augustowa, że mają problemy zdrowotne i z nami nie zagrają – opowiada Radosław Kondraciuk, szkoleniowiec beniaminka z Mielnika. – Ale mecz się odbył, bo sędziowie byli na boisku. My również. Arbitrzy odgwizdali początek i koniec spotkania. Więc związek przyzna nam trzy punkty, a to daje nam utrzymanie. To był nasz cel minimum, więc cieszę się, że to nam się udało – dodaje Kondraciuk.

Wyniki 28. kolejki:
Warmia Grajewo – Magnat Juchnowiec Kościelny 4:1 (2:1)
Bramki
: 1:0 Łukasz Domurat 5, 2:0 Tomasz Dzierzgowski 18, 2:1 Kamil Karpowicz 26, 3:1 Tomasz Dzierzgowski 62, 4:1 Marcin Mikucki 90+2.
KS Michałowo – Sparta 1951 Szepietowo 0:1 (0:0).