MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna. Ciekawscy turyści robili zdjęcia w strefie nadgranicznej. Złamali przepisy. Zobacz nagranie

red.
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Czym kończy się łamanie przepisów obowiązujących w strefie nadgranicznej przekonali się ciekawscy turyści. Jedni przyjechali na motocyklach, inni na rowerach. Jedni i drudzy robili zdjęcia miejsc objętych zakazem fotografowania. Zobaczcie zdjęcia i nagranie.

Polacy i Niemiec złamali przepisy ruchu drogowego oraz przepisy porządkowe obowiązujące w strefie nadgranicznej.

W miniony weekend w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Węgorzewie oraz Barcianach pojawili się ciekawscy turyści. 21 czerwca, 5 motocyklistów z powiatu chełmińskiego przyjechało z bliska zobaczyć granicę polsko-rosyjską. Jeden z nich na pamiątkę wykonał zdjęcia stronie sąsiedniej. Następnego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach legitymowali mieszkańca powiatu kolneńskiego. 42-latek również chciał zobaczyć i sfotografować granicę zewnętrzną UE. Natomiast 23 czerwca, Niemiec pojawił się w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Węgorzewie. Przyznał funkcjonariuszom SG, że przybył tu z „czystej ciekawości” - poinformował Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.

Tym razem turyści, za fotografowanie strony sąsiedniej nie zapłacili mandatów. Skończyło się na pouczeniach.

Natomiast mandaty dostali 29 i 27-latek z powiatu chodzieskiego, którzy urządzili sobie sesję zdjęciową na granicy polsko-rosyjskiej. Przyjechali rowerami w rejon służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Braniewie. Kamery Straży Granicznej zarejestrowały rowerzystów w trakcie robienia zdjęć. Mieszkańcy województwa wielkopolskiego za fotografowanie strony sąsiedniej dostali mandaty po 100 zł (rozporządzenie nr 101 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z 22 września 2009 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących w pasie drogi granicznej i strefie nadgranicznej na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego).

Strefa graniczna w woj. warmińsko mazurskim. Czego nie wolno robić, za co można dostać mandat

Straż Graniczna przypomina, że w strefie nadgranicznej znajdują się drogi dojazdowe do granicy państwa. Na niektórych z nich zgodnie ze znakami drogowymi obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach, znak B-1. Za niestosowanie się do znaku drogowego B-1 na sprawcę wykroczenia może zostać nałożony mandat karny w wysokości do 500 złotych. Taka sama kara grzywny w wysokości do 500 zł grozi za wejście na pas drogi granicznej, jak również za fotografowanie strony sąsiedniej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna