Warto odwiedzić Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Będą nie tylko piękne zwierzęta, ale i nowoczesne maszyny (program)

(k)
Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędzie się w ostatni weekend czerwca (29-30) na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Będą to dwa dni wypełnione pokazami, konkursami spotkaniami edukacyjnymi i handlowymi. Na ringu zobaczymy około 1000 zwierząt hodowlanych, które przywiezie kilkaset wystawców z kraju i zagranicy.

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym to największe wydarzenia z branży rolniczej w północo-wschodniej Polsce. Hodowcy zaprezentują swoje najlepsze zwierzęta już po raz dwudziesty szósty. Natomiast firmy z branży rolniczej przyjadą z bogatą ofertą handlową, w której znajdują się nowinki technologiczne.

Wystawa zwierząt

- Podczas wystawy można będzie podziwiać najpiękniejsze okazy: bydła ras mlecznych i mięsnych, koni owiec, drobiu i królików a także kóz - podkreśla Krzysztof Kuteszko specjalista ds. promocji Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. - Jak na mleczną potęgę kraju przystało hodowcy przywiozą około 200 krów i jałowic różnych ras.

Najlepsze spośród nich zostaną wyłonione w sobotę podczas wyceny zwierząt. Natomiast w niedzielę o godz. 12 odbędzie się prezentacja superczempionów, czempionów i wiceczempionów - najbardziej widowiskowa część wystawy. Zwierzęta zostaną oprowadzone po ringu, a ich właściciele nagrodzeni pucharami.

Czytaj też: Targi ogrodnicze w Szepietowie. Czego szukaliśmy? Przede wszystkim perełek ogrodowych

W program szepietowskich imprezy na stałe wpisała się Ogólnopolska Wystawa Królików. W tegorocznej, siódmej już edycji, będzie można podziwiać ponad 500 sztuk tych zwierząt w różnych rasach.

Jak co roku do Szepietowa przyjadą też znani producenci maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych oraz firmy paszowe, nawozowe, doradcze i finansowe a także instytucje obsługujące rolnictwo. Nie zabraknie firm dbających o postęp hodowlany z zakresu genetyki. W sumie na powierzchni kilkunastu hektarów swoją ofertę zaprezentuje blisko 400 wystawców.

- U źródła rolnicy będą mogli dowiedzieć się o nowościach i nowatorskich rozwiązaniach technologicznych - mówi Krzysztof Kuteszko. - Kontakty zawarte w czasie czerwcowych spotkań owocują wieloma przedsięwzięciami, które budują infrastrukturę podlaskiego rolnictwa.

Dni z Doradztwem Rolniczym

Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych towarzyszą Dni z Doradztwem Rolniczym, które są okazją do skorzystania z kompleksowego i fachowego doradztwa z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, zasad integrowanej ochrony roślin, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości, ekologii i agroturystyki. W Szepietowie swoje stoisko informacyjno-promocyjne będzie miało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległe mu agencje rolnicze.

Pokazy młodych hodowców

Podobnie jak w latach poprzednich, kilka dni przed wystawą, ruszy VI edycja Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców - jedynej takiej szkoły w Polsce. Młodzież będzie mogła się nauczyć, jak przygotować i zaprezentować jałowicę na arenie. A zdobyte umiejętności zaprezentuje na szepietowskim ringu.

Natomiast najmłodsi hodowcy, czyli dzieci w wieku 8-10 lat, zaprezentują się z hodowlanymi „pupilami” - cielętami.

Program wystawy
Piątek, 28 czerwca:

Ring

godz. 15.00 - Finał VI Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców

Sobota, 29 czerwca

Ring

 • godz. 8.00-12.30 - wycena bydła mlecznego i mięsnego, koni, owiec, kóz, drobiu i królików rasowych
 • godz. 12.30 - wybór superczempionów
 • godz. 13.00 - uroczyste Otwarcie XXVI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, VII Ogólnopolskiej Wystawy Królików Rasowych, Ogłoszenie wyników wyceny bydła mlecznego, mięsnego, koni, owiec, kóz, drobiu i królików rasowych
 • godz. 14.00 - wręczanie nagród przez samorządy, sponsorów i firmy

Tereny wystawowe

godz. 8.00-16.00 - ekspozycja targowa maszyn, urządzeń i środków do produkcji roślinnej

Niedziela, 30 czerwca

Ołtarz polowy przed budynkiem zakładowym

godz. 9.00 - Msza Święta Polowa

Ring

 • godz. 10.30 - powitanie gości
 • godz.11.00 - pokaz Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców
 • godz. 11.30 - konkurs „Młodzi hodowcy”
 • godz. 12.00 - prezentacja zwierząt – superczempionów, czempionów oraz wręczanie pucharów i nagród hodowcom
 • godz.13.30 - wystąpienia okolicznościowe, odznaczenia
 • godz. 14.30 - prezentacja zwycięzców konkursów: „Hit Wystawy”, „Najatrakcyjniejsze Stoisko”, „Hit publiczności”
 • godz. 16.00 - oficjalne zamknięcie Wystawy

Tereny wystawowe

godz. 8.00-16.00 - ekspozycja targowa maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolniczej

Szepietowo. Wystawa Zwierząt Hodowlanych i finał plebiscytu Rolnik Roku

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
BYŁY już rolnik
ODR podwyzszył 2-krotnie wypełnienia wnioskow Sprowadzili zagraniczną firmę hodowli świń u naszych ;niby' rolnikow -ZNISZCZYLI POLSKICH HODOWCÓW - Cena bydła przed 30 lat temu była pamiętam i JESZCZE ŚWIĘTO pis ZAKŁADA -Mleko koło złotówki juz temu 15 lat było a produkty w tym czasie 5 razy do góry I ŚWIĘTOWAĆ BO WŁADZA KAŻE -NIE DLA MNIE ?
Dodaj ogłoszenie