W środę 6 maja, około godz. 20:00 policja otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny, o tym że jego auto zginęło z posesji. Klika minut po otrzymanym zgłoszeniu policjanci ruchu drogowego widząc jadące skradzione auto w centrum miasta, zatrzymali je do kontroli drogowej.
Jak ustalili, 23-latek bez wiedzy i zgody wujka, zabrał mu kluczyki i urządził sobie przejażdżkę jego volkswagenem. Ponadto okazało się, że chłopak kierował autem znajdując się pod wpływem alkoholu. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo 23-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Mieszkaniec gminy Węgorzewo stanie wkrótce przed sądem. Za krótkotrwałe użycie pojazdu i jego uszkodzenie, grozi mu kara do 5 lat więzienia. Ponadto odpowie za złamanie zakazu dożywotniego prowadzenia pojazdów oraz kierowania w stanie nietrzeźwości.
Strefa Biznesu - inwestycje w samochody klasyczne
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?