Wernisaż Dźwięku to festiwal młodych artystów. Po pierwsze dlatego, że organizatorzy to bardzo młodzi ludzie. Mózgami operacji są Natalia Prokopiuk-Ginszt, Maksymilian Chyra i Tomasz Ginszt - dwudziestoparolatkowie pochodzący z Hajnówki. Po drugie, młodzi są też wykonawcy, którzy zagrali na scenie, jak też ci, którzy wystawili swoje prace na festiwalu.
Wernisaż Dźwięku jak Woodstock
Wernisaż Dźwięku odbył się w sobotę (17.08) w Parku Miejskim w Hajnówce.
Na naszej scenie gościliśmy 12 zespołów muzycznych/artystów, co dało nam w sumie około 10 godzin muzyki non stop, wystawa sztuki natomiast składała się z 10 segmentów 10 różnych artystów. Dodatkowo w tym roku wystawiliśmy stoisko z upominkami na sprzedaż, dzięki czemu artyści zaangażowani w tworzenie festiwalowych upominków mogli otrzymać wsparcie, na jakie zasługują. Wsparli nas także Browar Markowy, Pizzeria Siciliana i panie z GCK, które do końca imprezy serwowały pyszny, swojski bigos oraz lemoniadę - opowiada Natalia Prokopiuk-Ginszt.
Park Miejski okazał się bardzo dobrym miejscem na organizację imprezy (w tamtym roku Wernisaż Dźwięku odbył się w samym centrum miasta, przy Muzeum Białoruskim). Zlokalizowanie sceny za amfiteatrem, obok górki, pozwoliło stworzyć wyjątkowy klimat. Organizatorom skojarzył się z dawnymi festiwalami w Woodstock, gdzie ludzi słuchali występów wśród zieleni, leżąc na kocach.
W organizacji Wernisażu Dźwięku pomógł niemal każdy, kto został o to poproszony
Warto też w sumie wspomnieć o ogromnym wsparciu i pomocy, jaką uzyskaliśmy od... właściwie prawie wszystkich, których o to prosiliśmy - podkreśla Natalia Prokopiuk-Ginszt.
Wymienia Ireneusza Kiendysia, burmistrza Hajnówki, który w ciągu miesięcy poprzedzających festiwal kontaktował się z organizatorami, upewniał się, że niczego im nie brakuje i "gasił pożary", jakie pojawiały się na ich drodze. To wszyscy ludzie dobrej woli - zarówno prywatne osoby, jak i firmy - które wpłaciły pieniądze w publicznej zrzutce, stając się w ten sposób sponsorami festiwalu. To wreszcie Lucyna Smoktunowicz, wójt gminy Hajnówka, której idea Wernisażu Dźwięku bardzo przypadła do gustu.
Wszystko to, na co nie wystarczyło pieniędzy od miasta i ze zrzutki, ogarniała dla nas pani wójt, a do tego również gasiła pożary. Poza tym, co chyba najfajniejsze, na festiwalu bawiła się razem z nami, od początku do końca - mówią organizatorzy.
Wernisaż Dźwięku pokazuje, że duch dawnej Hajnówki, słynącej z dobrej muzyki, nie zginął. Odrodził się w młodych ludziach, którzy bazując na tradycji tego miasta, stworzyli jednak zupełnie nową jakość. W kwestiach formalnych wsparło organizatorów stowarzyszenie Pozytywnie Zakręcone Pro Bono. A na scenie wystąpili:
ZESPÓŁ KASI (alt rock/indie pop)
BEREK (rap/folk/elektroniczna)
MADEGG (grunge/stoner)
ELLIOT GRAVES (alt pop/rock)
MINDWEAVER (indie/alt rock/emo)
KILLER GOODBYES (noise rock)
SUNSUCKER (stoner)
SEWERYN (indie pop)
LA VENDERS (alt rock/pop rock)
WANDROUNIK (folk punk)
XOCYA (elektroniczna)
PIELSON (house/techno).
Zmiany w prawie o sprzedaży alkoholu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?