MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WhatsApp z nową, dużą aktualizacją. Komunikacja ze znajomymi będzie jeszcze prostsza i przyjemniejsza

Kacper Derwisz
Komunikacja z dużą grupą znajomych będzie jeszcze prostsza.
Komunikacja z dużą grupą znajomych będzie jeszcze prostsza. Creative Commons
Jedna z najczęściej pobieranych aplikacji na telefony komórkowe - komunikator WhatsApp - szykuje się do kolejnej aktualizacji. Użytkownicy mają otrzymać kolejne usprawnienie, które zniesie ograniczenia w tworzeniu grup ze znajomymi i rodziną. Zobacz, co nowego.

Czym jest WhatsApp?

WhatsApp to niezwykle popularny, darmowy komunikator internetowy przeznaczony na urządzenia mobilne oraz komputery osobiste. Umożliwia on nie tylko czat tekstowy, ale również wykonywanie połączeń głosowych i konferencji wideo. Wśród jego funkcji znajdziemy także przesyłanie plików, zdjęć i filmów.

Aplikacja szczyci się przede wszystkim szyfrowaniem typu end-to-end (ang. od końca do końca), co oznacza, ze jedynie nadawca i odbiorca danej wiadomości może je przeczytać. Minimalizuje to ryzyko "podsłuchania" rozmowy czy czatu przez osoby trzecie, takie jak dostawca Internetu, autor komunikatora czy potencjalny haker.

Wśród zalet wyróżnić można również tworzenie grup z ekipą znajomych lub w gronie rodzinnym bez konieczności zakładania konta - wszystko odbywa się za pomocą numeru telefonu użytkownika. Jednak funkcja ta zaczęła służyć również do innych celów, jak np. wspólna komunikacja małych społeczności.

Aktualizacja grup w WhatsApp

Właścicielem komunikatora jest firma Meta pod przewodnictwem Marka Zuckerberga, która cały czas aktualizuje produkt. I to właśnie funkcja rozmów grupowych doczekała się sporej aktualizacji. Od teraz WhatsApp pozwala użytkownikom tworzyć konwersacje dla maksymalnie 512 osób.

Obecny limit wynosi 512 osób.
Obecny limit wynosi 512 osób. WhatsApp / zrzut ekranu z aplikacji

Zdecydowanie poszerzy to wachlarz zastosowań dla tej funkcjonalności i ułatwi komunikację w obrębie niewielkich społeczności, takich jak klasy szkolne, roczniki na studiach czy chociażby mieszkańcy osiedla. Prawdopodobnie w ten sposób aplikacja walczy o swój kawałek tortu z Telegramem, który posiada podobną opcję.

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna