Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiadomości Rolnicze wygrały konkurs na najlepszą gazetę wydawaną przez ODR

Redakcja
Wiadomości Rolnicze wygrały konkurs na najlepszą gazetę wydawaną przez ODRAnna Fatyga z PODR w Szepietowie odbiera puchar za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie AgroKlasa ODR (na najlepszą gazetę wydawaną przez ODR)
Wiadomości Rolnicze wygrały konkurs na najlepszą gazetę wydawaną przez ODRAnna Fatyga z PODR w Szepietowie odbiera puchar za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie AgroKlasa ODR (na najlepszą gazetę wydawaną przez ODR) PODR Szepietowo
Wiadomości Rolnicze, wydawane przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, zajęły pierwsze miejsce w kraju, pokonując pisma innych ośrodków. Pierwsze miejsce podzieliły z „Radą” – wydawnictwem ŁODR Bratoszewice.

Oba wydawnictwa w konkursie AgroKlasa ODR (organizowanym przez AgroBiznesKlub)  zgromadziły po 29 punktów. Puchary wręczono podczas Noworocznej Gali Agrobiznesu. Wzięło w niej udział kilkaset osób – wśród nich był silna reprezentacja z woj. podlaskiego. Wyjazd zorganizowała firma Trans-Rol (Mistrz Krajowy Agroligi 2011), należąca do Grażyny i Andrzeja Remisiewiczów. Dzięki nim, wśród 500 osób z terenu całego kraju znalazło się aż 60 reprezentantów województwa podlaskiego.

– Nasze grupy mają opinię wyjątkowych, zarówno pod  wzglę­dem organizacyjnym jak i reprezentacyjnym – mówi Joanna Czarkowska z działu marketingu firmy Trans-Rol. – Zawsze uczestniczą w panelach dyskusyjnych na różnych wydziałach, nie boją się zadawać trudnych pytań i mówić o problemach rolnictwa.

 

Noworoczna Gala Agrobiz­nesu poprzedzona została konfrontacjami „Drogi do AgroSuk­cesu”. Pomysł na zorganizowanie takich konfrontacji zrodził się pięć lat temu. Wówczas na wydziałach SGGW wybitni reprezentanci polskiego rolnictwa i agrobiznesu (laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga) odpowiadali na pytania studentów i pracowników naukowych o źródła ich dużych sukcesów gospodarczych. Każdego roku wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku konfrontacje odbywały się na sześciu wydziałach SGGW. Grupa zorganizowana przez Andrzeja Remisiewicza, właściciela firmy Trans-Rol uczestniczyła w spotkaniu na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Byli na nim również: wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki oraz Zbigniew Ajchler, uznany praktyk rolnictwa, zwłaszcza spółdzielczości.

Podczas spotkania mówiono o problemach rolnictwa, o złym systemie szkoleń prowadzonych przez ARiMR (na początku roku 2015 przeprowadzono serię szkoleń nt. wniosków, które po miesiącu zostały zmienione.) Pytano czy można uprościć system składania wniosków. Rozmawiano też o tym, dlaczego studenci chcą lub nie chcą wracać na wieś i przejmować gospodarstwa rodziców. Młodzi ludzie często muszą zmierzyć się z niechęcią starszego pokolenia do zmian. Każda decyzja musi być oparta na analizie ekonomicznej. Muszą być wprowadzane innowacje, musi być nieustanny postęp.

Podczas Noworocznej Gali Agrobiznesu laureatom konkursu Agroprzedsiębiorca RP z lat 1991-2015 wręczono Medale 25-lecia.

Uhonorowano również kilkunastu zasłużonych przedstawicieli polskiego rolnictwa i agrobiznesu Honorowymi Odznaczeniami „Zasłużony dla Rolnictwa”– w tym Krystynę Szepietowską, właścicielkę Gama Group w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Barbara Kociakowska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna