Widzew Łódź-Jagiellonia Białystok. Kolejna kompromitacja

KaWu
Widzew Łódź-Jagiellonia Białystok
Znowu porażka.

Czesław Michniewicz dobrze znał swojego rywala. W poprzednim sezonie prowadził drużynę Widzewa Łódź. Niestety ta wiedza nie pomogła w uniknięciu kolejnej kompromitacji. Po wysokiej porażce w Zdzieszowicach z tamtejszym Ruchem, dzisiaj Jagiellonia uległa drużynie z Piłsudskiego 4:2.

To Jaga pierwsza zdobyła bramkę. W 14. minucie Tomasz kupisz płaskim strzałem pokonał Macieja Mielcarza. Długo jednak nie cieszyła się z prowadzenia. Już dwie minuty później Grzelak zdobył wyrównującą bramkę.

Na 2-1 podwyższył Sebastian Madera tuz po przerwie. Strzałem głową pokonał Krzysztofa Barana. Nadzieje dał jeszcze Tomasz Kupisz, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Niestety później gole strzelali już tylko Widzewiacy.

Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Bramki: 0:1 Tomasz Kupisz (14), 1:1 Piotr Grzelczak (16), 2:1 Sebastian Madera (49-głową), 2:2 Tomasz Kupisz (51), 3:2 Jarosław Bieniuk (54-głową), 4:2 Adrian Budka (65).

Żółta kartka - Widzew Łódź: Nika Dżalamidze, Ugochukwu Ukah.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 7 000.

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Ugochukwu Ukah, Sebastian Madera, Jarosław Bieniuk, Dudu - Adrian Budka (87. Jakub Bartkowski), Mindaugas Panka, Bruno Pinheiro, Krzysztof Ostrowski (64. Princewill Okachi) - Nika Dżalamidze (77. Przemysław Oziębała), Piotr Grzelczak.

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran - Alexis Norambuena, Andrius Skerla, Thiago Cionek, El Mehdi Sidqy - Vladimir Kukol (65. Marcin Burkhardt), Hermes, Rafał Grzyb, Dawid Plizga (86. Maycon), Tomasz Kupisz - Marko Cetkovic (46. Tomasz Frankowski).