Wigry Suwałki. Drugi sparing na remis z trzecioligowcem

Adam Muśko
Adam Muśko
Sparing Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki
Sparing Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki screen tv.nsk.pl
W swoim drugim zimowym sparingu drugoligowe Wigry Suwałki zremisowały 2:2 z wiceliderem grupy I trzeciej ligi - Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

W sparingu rozegranym w Nowym Dworze Mazowieckim już w pierwszych dziesięciu minutach padły trzy bramki. Dla suwalczan gola w drugiej minucie zdobył Adrian Karankiewicz, a w dziesiątej Kamil Adamek. Przy obu trafieniach asysty zaliczył nowy nabytek Wigier Elso Brito, który w przeszłości zaliczył występy w holenderskiej ekstraklasie. Gospodarze w tym czasie odpowiedzieli jednym trafieniem, a tuż przed przerwą doprowadzili do remisu. W drugiej połowie bramki już nie padły.

Jak podaje portal suwalki24.pl w Wigrach zagrało dwóch testowanych zawodników, ale klub ich nie zatrudni. Natomiast jest zainteresowany defensywnym pomocnikiem, który jeszcze pozostanie na testach. Gdyby udało się sfinalizować ten transfer to byłby to piąty nowy piłkarz w kadrze. Wcześniej oprócz Brito do Wigier dołączyli Patryk Mularczyk z zagłębia Sosnowiec, Michał Orzechowski z Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Mateusz Sowiński z Korony Kielce.

W meczu z powodu większych lub mniejszych problemów zdrowotnych nie mogli zagrać: Hieronim Zoch, Michał Ozga, Martin Dobrotka, Grzegorz Aftyka, Patryk Mularczyk, Łukasz Bogusławski, Jakub Świątek, Robert Bartczak, Michał Żebrakowski i Kacper Wełniak.

W sobotę w Białymstoku Wigry zagrają z Jagiellonią.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 2:2 (2:2)
Bramki:
0:1 - Adrian Karankiewicz (2), 1:1 - Michał Drewnowski (4), 1:2 - Kamil Adamek (10), 2:2 - Mateusz Kwiatkowski (40).

Wigry, I połowa: Jan Balawejder - Adrian Karankiewicz, Filip Kozłowski, Adrian Piekarski, Elso Brito (30. Daniel Liszka), Michał Orzechowski (30. Christian Suski), Bartłomiej Babiarz, Mateusz Sowiński, Cezary Sauczek, Denis Gojko, Kamil Adamek. II połowa: Piotr Słowikowski - Adrian Karankiewicz (65. Elso Brito), Adrian Piekarski (65. Filip Kozłowski), Bartosz Gużewski, Daniel Liszka, Christian Suski, Patryk Czułowski, zawodnik testowany, Wojciech Łada, Cezary Sauczek (80. Denis Gojko), zawodnik testowany.