Wigry Suwałki nieznacznie odskakują od strefy spadkowej

MA
Joel Huertas w dwóch meczach zdobył już dwa gole dla Wigier
W swoim drugim wiosennym meczu Wigry Suwałki wygrały 2:0 u siebie z GKS Katowice.

W porównaniu do środowego przegranego spotkania z Odrą Opole trener suwalczan Ariel Jakubowski dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty wyszli Kamil Sabiłło, Robert Bartczak, Piotr Kwaśniewski i Wiktor Biedrzycki. W nowym zestawieniu Wigry trochę na początku pogubiły się i to goście mieli przewagę. Najgroźniej pod bramką gospodarzy było w 23 minucie gdy Damian Węglarz obronił instynktownie uderzenie z bliskiej odległości Adriana Błąda. Piłkarze Wigier przetrwali trudne momenty i sami coraz śmielej zaczęli atakować. W końcu w 33 minucie Wigry wykorzystały stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do bramki piłkę głową skierował Wiktor Biedrzycki, który zimą trafił do Suwałk z Górnika Zabrze. Po kilkunastu minutach było już 2:0. Koronkową akcję wykończył ładnym uderzeniem z pierwszej piłki Joel Huertas. To drugi gol Hiszpana w drugim występie w naszej drużynie.

Rezerwowi Wigier dali nadzieję, ale na krótko

W drugiej połowie dobrze ustawieni gospodarze nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod bramką i utrzymali korzystny wynik w tym bardzo ważnym dla układu dołu tabeli spotkaniu.

– Oddaliśmy serce na boisku, było 110 procent zaangażowania – powiedział Karol Mackiewicz, skrzydłowy Wigier. – Jestem dumny z każdego chłopaka w drużynie, bo byliśmy naprawdę jednością. GKS na początku trochę nas przycisnął, ale przetrwaliśmy. W drugiej połowie perfekcyjnie zagraliśmy taktycznie.

Przed Wigrami teraz trzy mecze wyjazdowe. Za tydzień w Niecieczy.

Wigry Suwałki – GKS Katowice 2:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Wiktor Biedrzycki 33, 2:0 Joel Huertas 45.
Wigry: Damian Węglarz – Piotr Kwaśniewski, Adam Chrzanowski, Adrian Piekarski, Frank Adu Kwame – Joel Huertas (82. Filip Karbowy), Damian Pawłowski, Wiktor Biedrzycki (75. Dawid Polkowski), Robert Bartczak, Karol Mackiewicz – Kamil Sabiłło (71. Bartosz Bida).
GKS: Krzysztof Baran – Kacper Tabiś, Arkadiusz Jędrych, Radek Dejmek, Jakub Wawrzyniak – David Añón, Callum Rzonca (79. Grzegorz Piesio), Jakub Habusta, Dominik Bronisławski (46. Arkadiusz Woźniak), Adrian Błąd (65. Tymoteusz Puchacz) – Bartosz Śpiączka.
Żółte kartki: Chrzanowski, Pawłowski, Piekarski (Wigry), Tabiś, Rzonca, Woźniak (GKS)
Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Inne wyniki 22. kolejki: Stomil Olsztyn – GKS Tychy 2:0, Puszcza Niepołomice – Chojniczanka Chojnice 0:2, GKS 1962 Jastrzębie – Odra Opole 3:1, Raków Częstochowa – Chrobry Głogów 1:0, Sandecja Nowy Sącz – Bruk–Bet Termalica Nieciecza 0:0, ŁKS Łódź – Garbarnia Kraków 3:0, Podbeskidzie Bielsko–Biała – Stal Mielec 0:2, Bytovia Bytów – Warta Poznań 0:0.