Wigry Suwałki. Pierwsza porażka w nowym sezonie

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Błękitni Stargard - Wigry Suwałki
Mecz Błękitni Stargard - Wigry Suwałki Surma Tadeusz

Już po pierwszych minutach spotkania było widać, że suwalski zespół skoncentrował się na obronie i czekał na szybkie kontrataki. Gospodarze natomiast najczęściej bramce Hieronima Zocha próbowali zagrozić strzałami z dystansu, a niebezpiecznie było także po stałych fragmentach gry. Tylko dobrej formie golkipera i słabej skuteczności rywala Wigry zawdzięczają to, że przez pierwsze pół godziny gola nie straciły. Katastrofa nastąpiła w momencie gdy mecz się wyrównywał. W 41 minucie po dalekim podaniu z własnej połowy piłkę na prawym skrzydle przyjął Mateusz Bochniak i po jego dośrodkowaniu Zocha uderzeniem z jedenastu metrów pokonał Oskar Ryk.

W drugiej połowie za sprawą coraz odważniej atakujących Wigier gospodarze mieli ciężkie momenty. Przez większość czasu to goście byli stroną dominująca. Najlepsze okazje bramkowe zmarnował Cezary Sauczek. W 75 minucie pomocnik Wigier po ograniu bramkarza miał przed sobą tylko bramkę, ale niestety trafił w boczną siatkę. Kilka minut później po dośrodkowaniu Kamila Adamka i strzale Sauczka świetną interwencją popisał się bramkarz Mariusz Rzepecki. Zresztą Rzepecki jeszcze kilka razy ratował swój zespół przed utratą bramki i można śmiało powiedzieć, że był bohaterem Błękitnych.

Tak więc najdalszy w sezonie wyjazd Wigier zakończył się porażką.

– W pierwszej połowie nie zrealizowaliśmy swoich założeń. Nie tak to miało wyglądać. Druga połowa już na naszą korzyść. Realizowaliśmy plan, który mieliśmy nakreślony. Stworzyliśmy sobie kilka stuprocentowych sytuacji. Bramkarz uratował mecz chłopakom, więc brawa dla niego – podsumował Zoch.

W piątek o godzinie 17 Wigry podejmą Skrę Częstochowa, która ma na koncie dwie wygrane.

Błękitni Stargard – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka:
Oskar Ryk 41.
Błękitni: Mariusz Rzepecki – Aleksander Theus, Jakub Ostrowski, Krystian Kujawa, Bartosz Sitkowski – Mateusz Bochnak (88. Marcin Rajch), Hubert Krawczun, Dawid Polkowski, Błażej Starzycki (82. Błażej Klimek), Oskar Ryk (67. Tomasz Kaczmarek) – Michał Cywiński.
Wigry: Hieronim Zoch – Grzegorz Aftyka (60. Paweł Gierach), Martin Dobrotka, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka (76. Kamil Adamek) – Denis Gojko, Michał Ozga, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek – Kacper Wełniak.
Żółte kartki: Kujawa, Polkowski, Cywiński (Błękitni), Dobrotka, Babiarz (Wigry).
Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk).

Pozostałe wyniki 2. kolejki
Lech II Poznań – Hutnik Kraków 6:3 (3:1)
Bramki:
1:0 – Jan Sýkora (3), 2:0 – Łukasz Szramowski (11), 2:1 – Piotr Stawarczyk (35. - karnty), 3:1 – Jan Sýkora (44), 3:2 – Mateusz Ozimek (54), 4:2 – Michał Skóraś (55), 4:3 – Krzysztof Świątek (60), 5:3 – Piotr Stawarczyk (79. – samobójcza), 6:3 – Michał Skóraś (87).

Górnik Polkowice – Sokół Ostróda 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 – Mateusz Baszak (24), 2:0 – Eryk Sobków (63), 3:0 – Ernest Terpiłowski (73).

Pogoń Siedlce– Stal Rzeszów 0:2 (0:0)
Bramki:
0:1 – Dawid Olejarka (87), 0:2 – Dawid Olejarek (89).

Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:1)
Bramki
: 0:1 – David Andronic (28. - samobójcza), 0:2 – Szymon Skrzypczak (51), 1:2 – Piotr Janczukowicz (82), 1:3 – Szymon Emche (90).

Znicz Pruszków – Bytovia Bytów 1:1 (0:0)
Bramki:
0:1 – Piotr Giel (53), 1:1 – Paweł Tarnowski (82).

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1:3 (1:0)
Bramki:
1:0 – Orest Tkaczuk (11), 1:1 – Filip Wójcik (48), 1:2 – Filip Wójcik (62), 1:3 – Daniel Świderski (59).

Skra Częstochowa – KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)
Bramka
: Kamil Wojtyra (59).

Garbarnia Kraków – Śląsk II Wrocław 1:3 (1:2)
Bramki:
1:0 – Błażej Radwanek (13), 1:1 – Mathieu Scalet (19), 1:2 – Sebastian Bergier (32.- karny), 1:3 – Adrian Łyszczarz (90).

Pauza: GKS Katowice.