Wigry Suwałki pokonały Miedź i samodzielnie liderują

Wojciech Drażba
Biało-niebiescy mają z czego się cieszyć. Są niepokonani, wygrali cztery mecze i prowadzą w tabeli. Wojciech Drażba
Sensacje piątej kolejki: wyjazdowe zwycięstwo suwalczan i porażka Podbeskidzia u siebie.

Miedź, jeden z głównych kandydatów do awansu, w miniony weekend przegrała w Bytowie i przerwała serię 15 z rzędu spotkań bez porażki. Zaczęła inną passę, a raczej bessę, bo wczoraj przed własną widownią uległa 0:1 dotychczasowemu wiceliderowi z Suwałk, który wykorzystał potknięcie Podbeskidzia, spadkowicza z ekstraklasy i zyskał już nad nim trzypunktową przewagę.

Wigry kontynuują za to swoją piękną serię. Nie przegrały kolejnych 13 spotkań. Mało tego, wczorajsze zwycięstwo w Legnicy było ich pierwszym, odniesionym w I lidze nad zespołem Miedzi.

- Mam pomysł na grę w Legnicy i wiem, jak zaskoczyć przeciwnika - zapewniał przed wyjazdem trener suwalczan Dominik Nowak, i dotrzymał słowa.

Od pierwszego gwizdka szkoleniowiec postawił na Mateusza Radeckiego i Łukasza Wrońskiego, którzy kilka dni wcześniej, jako jokerzy, przesądzili o wygranej z Wisłą Puławy. Wczoraj Wroński znowu zdobył, jak się okazało, jedynego gola. Po godzinie gry wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i uderzeniem głową nie dał szans Pawłowi Kapsie.

Grający z kontry suwalczanie szanse na zdobycie bramki mieli jeszcze w pierwszej połowie, ale ich akcje kończyły się rzutami rożnymi, po których goście dwukrotnie domagali się odgwizdania rzutów karnych. Tuż przed przerwą piłkę do siatki gospodarzy posłał Kamil Adamek, ale arbiter uznał, że snajper suwalczan był na spalonym. Nieliczne strzały graczy Miedzi bardzo pewnie bronił Hieronim Zoch.

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Łukasz Wroński 58.

Żółte kartki: Daniel (Miedź), Wroński, Bucholc (Wigry). Sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie, Michał Bartkowiak, Adrian Łuszkiewicz (67 Oscar Martin), Keon Daniel, Petteri Forsell, Łukasz Garguła, Paul Batin (64 Jakub Chrzanowski).

Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Vaclav Cverna, Jakub Bartkowski, Damian Kądzior, Łukasz Wroński (70 Damian Gąska), Rafał Augustyniak, Mateusz Radecki (84 Adrian Karankiewicz), Miłosz Kozak, Kamil Adamek.