Wigry Suwałki pokonały Raków Częstochowa i utrzymały się w I lidze (zdjęcia)

td
Wigry Suwałki pokonały w Częstochowie pewny już awansu do ekstraklasy Raków 2:1. Ten wynik, plus przegrana GKS Katowice u siebie z Bytovią Bytów 1:2 dał utrzymanie ekipie biało-niebieskich. Oba gole rozstrzygające wyniki meczów padły w doliczonym czasie gry!

Przed meczem utrzymanie Wigier graniczyło z cudem. Po pierwsze w ostatniej kolejce suwalczanie potrzebowali zwycięstwa z najlepszą ekipą I ligi - Rakowem na wyjeździe. Dodać należy, że rywale do tej pory u siebie nie przegrali.

To jeszcze nic, bowiem jednocześnie przegrać musiał GKS Katowice, który u siebie gościł inną ekipę z dołu tabeli, Bytovię Bytów.

Suwalczanie szybko zaczęli realizować pierwszą część planu, bowiem w Częstochowie wyszli na prowadzenie w 10. minucie po strzale Bartosza Bidy. I utrzymywali korzystny wynik do 70. minuty, kiedy to wyrównał Szymon Lewicki.

Wigry Suwałki potrzebują dwóch cudów - w Częstochowie i Katowicach (zdjęcia)

W Katowicach w tym czasie GKS remisował z Bytovią 1:1 i wydawało się, że kontroluje spotkanie.

Tymczasem cuda zaczęły dziać się w końcówce. Najpierw w drugiej minucie doliczonego czasu gry w Częstochowie Wigry strzeliły na 2:1 za sprawą Daniela Smugi. Sędzia za chwilę skończył mecz i zaczęło się nasłuchiwanie wieści z Katowic.

Tam był jednnak remis 1:1, ale trwał jeszcze doliczony czas gry. W 7. minucie dodatkowego czasu na ostatnią akcję pod pole karne rywali pobiegł bramkarz Bytovii Andrzej Witan. I stało się coś nieprawdopodobnego. Golkiper przyjezdnych wpakował głową piłkę do siatki i na boisku w Częstochowie rozpoczął się taniec radości piłkarzy Wigier.

W Katowicach natomiast wręcz przeciwnie. Piłkarze stracili koszulki, które zerwali z nich kibice (czytaj na dole).