Wigry Suwałki - Sokół Ostróda. Druga w sezonie ligowym porażka Wigier

Adam Muśko
Mecz Wigry Suwałki - Sokół Ostróda
Mecz Wigry Suwałki - Sokół Ostróda facobook wigry suwałki
Wigry Suwałki na własnym boisku przegrały 1:2 z Sokołem Ostróda.

Do niedzieli zespół Wigier miał tylko jedną porażkę w lidze i to poniesioną na początku września (0:1 na wyjeździe ze Stargardem). Suwalczanie zdążyli już przyzwyczaić do efektownej, a przede wszystkim skutecznej gry (w ośmiu meczach oddali tylko dwa punkty Chojniczance za remis 0:0). Także niedzielna przegrana 1:2 u siebie z Sokołem jest niespodzianką. Gospodarze co prawda dłużej byli przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Sokół natomiast potrafił znakomicie zneutralizować poczynania suwalczan i sam wyprowadzał groźne kontry. Już w 19 minucie jedną z nich skutecznie wykończył Dawid Wolny. Wigry zdołały odpowiedzieć sześć minut później. Po świetnym zagraniu Grzegorza Aftyki sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Cezary Sauczek.

Niestety dziesięć minut po wznowieniu gry Wigry znowu musiały odrabiać straty. Tomasz Gajda uderzeniem po długim rogu drugi raz pokonał Hieronima Zocha. Podopieczni Dawida Szulczka nie potrafili odwrócić losów meczu i druga ligowa przegrana stała się faktem, a co gorsza Wigry straciły pozycję lidera.

Wigry Suwałki – Sokół Ostróda 1:2 (1:1)
Bramki:
0:1 – Dawid Wolny (19), 1:1 –Cezary Sauczek (25), 1:2 – Tomasz Gajda (55).
Wigry: Hieronim Zoch – Grzegorz Aftyka, Josip Šoljić, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka – Patryk Czułowski (79. Martin Dobrotka), Łukasz Bogusławski, Bartłomiej Babiarz (46. Denis Gojko), Paweł Gierach (79. Michał Ozga) – Cezary Sauczek.
Sokół: Błażej Niezgoda – Michał Zimmer, Krzysztof Wicki, Wojciech Mazurowski, Adam Dobosz – Tomasz Gajda, Paweł Brzuzy, Karol Żwir, Łukasz Święty (68. Kamil Zalewski), Wojciech Kalinowski (74. Konrad Andrzejczak) – Dawid Wolny (90. Eryk Kobza).
Żółte kartki: Karankiewicz, Bogusławski, Šoljić (Wigry), Brzuzy, Mazurowski, Wolny, Andrzejczak, Żwir (Sokół).

Inne wyniki 12. kolejki

Olimpia Elbląg – Olimpia Grudziądz 3:1 (1:1).
Bramki
: 1:0 – Surdykowski 13, 1:1 – Popalzay (16), 2:1 — Wojciech Zyska (66), 3:1 – Marcin Bawolik (83).

Błękitni Stargard – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1).
Bramki:
1:0 – Brzeziański (28)m, 1:1 – Repka (43), 1:2 – Przybecki (82).

Skra Częstochowa – Górnik Polkowice 1:3 (0:1).
Bramki:
0:1 – Piątkowski (39), 0:2 – Piątkowski (47), 0:3 – Sobków (60), 1:3 – Brusiło (72).

Garbarnia Kraków – Lech II Poznań 2:4 (0:1).
Bramki:
0:1 – Jacenko (38), 0:2 – Jacenko (55), 1:2 – Kowalski (63), 1:3 – Klupś (66), 1:4 – Sobol (70), 2:4 – Wacławek (90).

KKS 1925 Kalisz – Hutnik Kraków 4:0 (2:0).
Bramki:
1:0 – Tunkiewicz (28), 2:0 – Majewski (45.-karny), 3:0 – Tunkiewicz (72), 4:0 – Sabiłło (77).

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:0 (0:0).
Bramka:
Michota (72).

Bytovia Bytów – Chojniczanka 3:2 (2:1).
Bramki:
1:0 – Giel (5), 2:0 – Sezonienko (32), 2:1 – Skrzypczak (43), 2:2 – Skrzypczak (77), 3:2 – Bach (90).

Mecz Śląsk II Wrocław – GKS Katowice został przełożony na 18 listopada. Pauza: Znicz Pruszków.