Wigry Suwałki. Suwalczanie nie do zatrzymania w II lidze

Adam Muśko
Adam Muśko
Wigry Suwałki jak dotychczas straciły tylko pięć goli
Wigry Suwałki jak dotychczas straciły tylko pięć goli Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Wigry Suwałki pokonały 2:1 na wyjeździe Bytovię. To szósta z rzędu wygrana tej drużyny

Mecz dla suwalczan rozpoczął się znakomicie. Już w dziesiątej minucie dośrodkowanie Denisa Gojki przypadkowo ręką zatrzymał Matheus Camargo i arbiter Szymon Lizak z Poznania bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Patryk Czułowski i niewiele brakowało, aby się pomylił. Co prawda uderzenie było silne, ale bramkarz Adrian Olszewski wyczuł intencje zawodnika Wigier i piłka dopiero po jego rękach wpadła do siatki.

Było jasne, że w tej sytuacji gospodarze dla których porażka oznaczała utratę kontaktu z czołówką tabeli, ruszą bardziej zdecydowanie do ataku. Zawodnicy Bytovii najczęściej próbowali wrzutek w pole karne Wigier, ale przy mądrej obronie gości klarownych sytuacji bramkowych w pierwszej połowie praktycznie sobie nie stworzyli. Natomiast suwalczanie próbowali kontratakować. Groźne pod bramką Bytovii było w 25 minucie, gdy po strzale Adriana Piekarskiego z jedenastu metrów piłka przeleciała tuż obok słupka.

W drugiej połowie oczywiście częściej przy piłce była Bytovia. W 54 minucie szczęście znowu uśmiechnęło się do suwalczan gdyż po strzale Pawła Zawistowskiego piłka odbiła się od słupka. Natomiast w 77 minucie było już 2:0 dla Wigier. Mocne dośrodkowanie z prawej strony Grzegorza Aftyki skutecznym strzałem głową wykończył Kacper Wełniak. Wydawało się, że drużyna gości pewnie dowiezie prowadzenie do końca. Jednak po zagraniu ręką Josipa Soljicia Bytovia dostała karnego. Z jedenastu metrów nie pomylił się Zawistowski, ale to było wszystko na co było wczoraj stać Bytovię.

Za tydzień w Suwałkach zapowiada się ciekawe starcie. Liderujące Wigry podejmą drugą w tabeli Chojniczankę.

Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 - Patryk Czułowski (11. - karny), 0:2 - Kacper Wełniak (76), Paweł Zawistowski (85. - karny).
Bytovia: Adrian Olszewski - Deleu, Filip Dymerski, Krzysztof Bąk (68. Kamil Sikora), Matheus Camargo, Adrian Bielawski (86. Patryk Wolski) - Kuba Lizakowski (46. Kacper Sezonienko), Paweł Zawistowski, Przemysław Lech, Jakub Bach (86. Jakub Ryś) - Piotr Giel.
Wigry: Hieronim Zoch - Michał Ozga (59. Grzegorz Aftyka), Martin Dobrotka (79. Christian Suski), Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz (58. Łukasz Bogusławski), Paweł Gierach - Denis Gojko, Patryk Czułowski (58. Josip Šoljić), Bartłomiej Babiarz, Kacper Wełniak - Kamil Adamek (75. Daniel Liszka).
Żółte kartki: Lizakowski, Bąk, Lech (Bytovia), Ozga, Karankiewicz, Bogusławski (Wigry).

Inne wyniki 9. kolejki
Chojniczanka Chojnice - KKS 1925 Kalisz 3:0 (2:0)
Bramki:
1:0 - Maciej Kona (6), 2:0 - Robert Ziętarski (24. - karny), 3:0 - Krystian Wachowiak (61).

Hutnik Kraków - Skra Częstochowa 3:1 (0:0)
Bramki:
1:0 - Krzysztof Świątek (55), 2:0 -Dawid Linca (58), 2:1 - Piotr Nocoń (70. - karny), 3:1 - Kamil Sobala (86).

Górnik Polkowice - Znicz Pruszków 4:0 (2:0)
Bramki:
1:0 - Kamil Wacławczyk (4), 2:0 - Mariusz Szuszkiewicz (19), 3:0 - Karol Fryzowicz (48), 4:0 - Ernest Terpiłowski (90).

Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
Bramka
: Piotr Janczukowicz (15).

Mecze przełożone z powodu zagrożenia epidemicznego: Sokół Ostróda - Garbarnia Kraków, GKS Katowice - Błękitni Stargard, Lech II Poznań - Olimpia Elbląg.