Wirtualna gala online 66. Plebiscytu Sportowego Gazety Współczesnej. Zobacz zapis transmisji z gali

ES

Wideo

Głosowanie w tegorocznej edycji Plebiscytu Sportowego zostało już zakończone. W tym wyjątkowym roku, w którym pandemia tak bardzo wypłynęła na nasze życie, plebiscyt dotyczył nie tylko mijającego roku, lecz ostatniego dziesięciolecia. Głosami Czytelników zostaną przyznane prestiżowe tytuły Sportowca Dekady - osobno wśród kobiet i mężczyzn, Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzimy także działaczy i sportowe talenty z regionu. Niezależnie od głosowania swoje nagrody przyzna kapituła. Laureatów poznaliśmy w czwartek 18 lutego o godz. 19 podczas transmisji tego wydarzenia na naszym portalu. Zobacz zapis transmisji.
SPRAWDŹ WYNIKI
w wojewódzkim finale
Sportowiec Dekady - Mężczyźni
Sportowiec Dekady - Kobiety
Trener Dekady
Drużyna Dekady
Sportowy Talent Roku
Działacz Sportowy Dekady
SPRAWDŹ WYNIKI
w pierwszym etapie głosowania
Sportowiec Dekady - Kobiety
Sportowiec Dekady - Mężczyźni
Trener Dekady
Drużyna Dekady
Sportowy Talent Roku

Plebiscyt Sportowy "Gazety Współczesnej" to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. W tym roku nagrody dla najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużyny zostały przyznane już po raz 66. W tym roku jest on organizowany wspólnie z Kurierem Porannym. Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami naszych Czytelników nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli.

Wyjątkowa edycja plebiscytu

Jednak tegoroczna edycja akcji jest wyjątkowa. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystkie dziedziny życia - także sport. Wydarzenia sportowe, zarówno mniejsze, gminne i powiatowe, jak i te największe na świecie jak Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zostały odwołane, a w zawodach, które się odbyły, nie mogli wziąć udziału kibice. Ograniczenia związane z pandemią zmieniły terminarze rozgrywek, a wielu zawodnikom i ludziom sportu nie udało się uniknąć zachorowania.

Biorąc pod uwagę te wyjątkowe okoliczności postanowiliśmy, że w tym roku środowisko sportowe naszego regionu docenimy w dłuższej perspektywie ostatniego dziesięciolecia.

Sześć kategorii i dwa etapy

Głosami naszych Czytelników przyznaliśmy tytuły najpopularniejszego Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodziliśmy także menedżerów sportu, organizatorów i animatorów życia sportowego przyznając głosami Czytelników tytuł Działacza Sportowego Dekady.

Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu tak i w tym roku zaprezentowaliśmy też młodych sportowców, którzy są na początku swojej kariery. W tym przypadku tytuł Sportowy Talent nie będzie oczywiście dotyczyć dekady.

Kandydatów do wyróżnień nominowali dziennikarze z naszego działu sportowego, kluby i związki sportowe oraz nasi Czytelnicy.

Głosowanie zostało przeprowadzone w dwóch etapach. Najpierw laureaci w każdej kategorii zostali wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte od początku głosowania. Spośród nich zostali wybrani zdobywcy głównych tytułów i nagród w kategoriach Sportowcy Dekady, Trener Dekady i Drużyny Dekady, a także Sportowy Talent Roku. W kategorii Działacz Sportowy Dekady głosowanie było prowadzone w jednym, wojewódzkim etapie.

Sportowców
nagrodzi także kapituła

Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców w głosowaniu Czytelników, Kapituła Plebiscytu pod przewodnictwem Redaktora Naczelnego Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego, Jarosława Jabłońskiego, najpierw nominowała dwudziestu sportowców do tytułu Czempiona Roku 2020, a następnie spośród nich wybrała zdobywców tego tytułu.

Multimedialna gala sportu

Transmisja z multimedialnej gali online Plebiscytu Sportowego, odbyła się w czwartek 18 lutego o godz. 19 i można ją nadal obejrzeć w naszym serwisie internetowym. Podczas gali zostali zaprezentowani wszyscy laureaci w każdej kategorii z każdego miasta i powiatu. W jej trakcie poznaliśmy też zwycięzców kategorii Czempion Roku 2020, czyli sportowców wyróżnionych przez Kapitułę Plebiscytu, za szczególne osiągnięcia uzyskane w tym roku.

Nagrody dla laureatów

Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają:

  • dyplom gratulacyjny potwierdzający zdobycie tytułu Sportowca Dekady - Kobiety, Sportowca Dekady - Mężczyźni, Trenera Dekady, Drużyny Dekady lub Sportowego Talentu Roku w mieście lub powiecie
  • medal Plebiscytu Sportowego
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych za zdobycie pierwszego miejsca oraz 1500 złotych i 1000 złotych za zdobycie odpowiednio miejsca drugiego i trzeciego.

Ważne terminy

  • Głosowanie w pierwszym, miejskim i powiatowym etapie plebiscytu rozpoczęło się w poniedziałek, 14 grudnia i trwało do czwartku, 7 stycznia 2021, do godz. 20:00.
  • Zgłoszenia kandydatów do nagród były przyjmowane do piątku, 18 grudnia.
  • Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania.
  • W poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. o godz. 12:00 rozpoczęło się głosowanie w finale wojewódzkim.
  • Trwało ono do wtorku, 19 stycznia, do godz. 20:00
  • W środę, 13 stycznia 2021 r. wszyscy finaliści zostali zaprezentowani na łamach gazety.

Partnerzy:

_____________________

Informacji o akcji udziela:
Marta Gromowska
tel. 604 964 942
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin akcji

Materiał oryginalny: Wirtualna gala online 66. Plebiscytu Sportowego Gazety Współczesnej. Zobacz zapis transmisji z gali - Kurier Poranny