Jagiellona (ciemne stroje) przegrała w Krakowie z Wisłą
Jagiellona (ciemne stroje) przegrała w Krakowie z Wisłą Anna Kaczmarz
Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:2 w meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli dla Białej Gwiazdy w drugiej połowie Maciej Sadlok i Felicio Brown Forbes.

W porównaniu do wygranego 2:0 meczu z Lechią w Gdańsku trener Jagiellonii Bogdan Zając dokonał jednej zmiany Na lewej obronie debiutował pozyskany z białoruskiego BATE Borysów Bośniak Bojan Nastić.

Mimo bardzo trudnych warunków i zmrożonej murawy obie strony zaczęły z impetem. Najpierw po rzucie rożnym groźnie głową uderzał Błażej Augustyn, a próbujący dobijać Taras Romanczuk nie trafił w piłkę, a po kilkudziesięciu sekundach w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Brown Forbes. Na szczęście strzał Kostarykańczyka świetnie obronił nogami Xavier Dziekoński.

Nie było to ostatnie starcie młodego golkipera Jagi ze snajperem Wisły. 17-latek jeszcze raz wygrał pojedynek z Forbesem, a potem uratował go słupek. Precyzji zabrakło też Jeanowi Carlosowi i Yavowi Yeboahowi. Pod drugą bramką Mateusz Lis rewelacyjnie obronił uderzenie z dystansu Martina Pospisila, a Fedor Cernych w dobrej sytuacji spudłował.

- W takich warunkach chyba jeszcze nie grałem, ale są one takie same dla obu drużyn. Sytuacji jest dużo i kto strzeli pierwszego gola, ten wygra mecz - powiedział w przerwie przed kamerami Canal + Pospisil.

Niestety, jego słowa sprawdziły się. W 55. minucie błąd popełnił Jesus Imaz, źle trafiając w piłkę głową we własnym polu karnym. Dopadł do niej Sadlok i kapitalnym strzałem zaskoczył Dziekońskiego. Próby doprowadzenia do wyrównania w wykonaniu gości spełzły na niczym, a w końcówce swego dopiął Brown Forbes, który oszukał Bogdana Tiru i uderzeniem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania.