Wisła Puławy - Olimpia Zambrów 1:2. Sensacyjne zwycięstwo z wiceliderem

Tomasz Dworzańczyk
Dominik Lemanek z Olimpii Zambrów (z piłką) był bohaterem spotkania w Puławach. Pomocnik Olimpii zdobył przepiękną bramkę na 1:0 i zaliczył asystę przy zwycięskim trafieniu na 2:1. Wojciech Wojtkielewicz
Sporą niespodziankę sprawiła Olimpia Zambrów. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego pokonali na wyjeździe dotychczasowego wicelidera, Wisłę Puławy 2:1.

Bohaterem meczu był Dominik Lemanek, który najpierw popisał się fenomenalnym uderzeniem z 40 metrów, po którym piłka wpadła do siatki, a później doskonałym podaniem otworzył drogę do bramki Kamilowi Zapolnikowi.

- Gratulacje należą się całemu zespołowi. Zdobyliśmy bardzo cenne punkty na boisku drużyny, która w moim przekonaniu będzie w tym sezonie walczyć o awans do pierwszej ligi - cieszy się szkoleniowiec Olimpii.

Zambrowianie w Puławach obrali defensywną taktykę, przez całe spotkanie skupiając się głównie na rozbijaniu akcji gospodarzy. Pierwszy strzał na bramkę Wisły oddał w 45. minucie Lemanek, od razu zaskakując bramkarza miejscowych tzw. „centrostrzałem”.

- Tak, jak przed tygodniem brakowało nam szczęścia w spotkaniu z liderującą Stalą Mielec, tak tym razem było przy nas - przyznaje Zajączkowski.

Puławianie po przerwie osiągnęli jeszcze większą przewagę i w 64. minucie dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową wyrównał Michał Budzyński. Wydawało się, że to gospodarze zadadzą decydujący cios, jednak kwadrans przed końcem z popisową kontrą wyszli przyjezdni. Lemanek znalazł wychodzącego na czystą pozycję Zapolnika, a ten technicznym strzałem nad bramkarzem ustalił wynik meczu.

Wyniki 17. kolejki:

Kotwica Kołobrzeg - Raków Częstochowa 3:5 (2:3). Bramki: 0:1 - Warchoł (5), 0:2 - Kamiński (33), 0:3 - Okińczyc (40), 1:3 - Berg (41), 2:3 - Szutenberg (43), 3:3 - Berg (53), 3:4 - Witt (58-samobójcza), 3:5 - Małecki (86-samobójcza).

Okocimski KS Brzesko - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Jacek (8).

Siarka Tarnobrzeg - Polonia Bytom 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Stromecki (42), 2:0 - Koczon (66), 2:1 - Broniewicz (68).

Stal Mielec - GKS Tychy 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Nowak (12).

Gryf Wejherowo - ROW 1964 Rybnik 0:4 (0:3). Bramki: 0:1 - Nowak (12), 0:2 - Mandrysz (29), 0:3 - Krotofil (36), 0:4 - Popiela (83).

Legionovia Legionowo - Błękitni Stargard 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Gajda (56), 0:2 - Więcek (69), 1:2 - Jankowski (77-karny).

Nadwiślan Góra - Znicz Pruszków 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Kopciński (31), 0:2 - Kubicki (71).

Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 0:0.

1. 1. Stal M. 17 37 29:15
  2. 2. Raków 17 34 36:19
  3. 3. Wisła17 33 24:17
  4. 4. Znicz 17 30 23:14
  5. 5. Siarka 17 27 25:27
  6. 6. Stal St. W. 17 27 20:15
  7. 7. Tychy 17 26 18:15