Wizna. Nowy posterunek policji otwarty. Policjanci dostali...

  Wizna. Nowy posterunek policji otwarty. Policjanci dostali też nowy samochód (zdjęcia)

  dd

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Wizna. Nowy posterunek policji otwarty. Policjanci dostali też nowy samochód (zdjęcia)
  1/29

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KWP Białystok

  W poniedziałek, po kilkunastu latach ponownie otwarty został Posterunek Policji w Wiźnie. To jedna z takich placówek, która rozpoczęła funkcjonowanie m.in. na prośby mieszkańców wyrażane w czasie debat społecznych organizowanych przez Komendę Miejską Policji w Łomży w związku z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  Ówczesny Komisariat Policji w Wiźnie przestał funkcjonować z końcem 2000 roku. W tym miejscu usytuowany był Punkt Przyjęć Interesantów, który podlegał pod Posterunek Policji w Jedwabnem. Budynek został wyremontowany z zamiarem odtworzenia w nim Posterunku Policji, a dziś został oficjalnie przekazany, aby służyć mieszkańcom tego rejonu.

  Zobacz galerię

  Uroczyste spotkanie z okazji otwarcia siedziby Posterunku rozpoczęło złożenie meldunku Sekretarzowi Stanu w MSWiA Jarosławowi Zielińskiemu przez dowódcę uroczystości.
  Po krótkim powitaniu osób przybyłych na uroczystość przez Komendanta Miejskiego Policji w Łomży, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński w towarzystwie Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Dariusza Augustyniaka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Daniela Kołnierowicza - przekazał klucz symbolizujący otwarcie Posterunku Policji w Wiźnie na ręce aspiranta sztabowego Aureliusza Postoła, który złożył meldunek objęcia stanowiska kierownika placówki. Pan Minister przekazał również klucze do nowego radiowozu, który będzie służył wieźnieńskim funkcjonariuszom w ich codziennej służbie. Poświęcenia nowego samochodu oraz siedziby Posterunku dopełnili Kapelani Policji.

  Prace remontowo - budowlane oraz wyposażenie nowej placówki wyniosły ogółem blisko 170 tys. zł. W posterunku służbę będzie pełnić pięciu funkcjonariuszy, których ciągła obecność w tym miejscu oznaczać będzie szybszą możliwość w uzyskaniu potrzebnej pomocy, a także dużo prostszy sposób na kontakt z własnym dzielnicowym. Posterunek Policji w swoim zasięgiem obejmuje cały obszar gminy Wizna.

  FLESZ DNI WOLNE 2019

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)