Włókniarz w półfinale podlaskiego Pucharu Polski [WIDEO]

Włókniarz awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu podlaskiego. W sobotę białostoczanie pokonali 2:0 Spartę Augustów.

Mecz ćwierćfinałowy rozegrano w sobotę na boisku MOSP-u. Praktycznie przez całe spotkanie optyczną przewagę posiadała Sparta. Augustowianie zagrali jednak nieskutecznie.

W 20 minucie ładną akcję przeprowadził Łukasz Gąsowski i Włókniarz wyszedł na prowadzenie. Potem gospodarze skupili się na defensywie i szukali szansy w kontratakach. W 59 minucie, po jednym z nich Tomasz Czerniawski zdobył drugą bramkę.

Pomimo kilku wyśmienitych okazji Sparcie nie udało się zdobyć nawet honorowej bramki i do kolejnej rundy awansowali "włókniarze".

W niedzielę w innych ćwierćfinałowych meczach Cresovia Siemiatycze zagra z Olimpią Zambrów (godz. 12), a Znicz Suraż z Pogonią Łapy (15). Spotkanie ŁKS 1926 Łomża - Tur Bielsk Podlaski odbędzie się 6 kwietnia.

Włókniarz Białystok - Sparta Augustów 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Gąsowski 20, 2:0 - Czerniawski 59.