MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzki Szpital Zespolony: Szpital wyda 26 mln

Urszula Ludwiczak [email protected]
- Wygrała oferta najkorzystniejsza cenowo - nie ukrywa Urszula Łapińska, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku.
- Wygrała oferta najkorzystniejsza cenowo - nie ukrywa Urszula Łapińska, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku. sxc.hu
Szpital wojewódzki rozstrzygnął przetarg na rozbudowę i modernizację budynku, w którym będzie położnictwo i ginekologia.

Przebudową trzypiętrowego budynku przy ul. Skłodowskiej, w którym kiedyś mieściła się pediatria, pod potrzeby oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologii, zajmie się firma Rodex. To ona wygrała przetarg na wykonanie niezbędnych prac. Chętnych do przeprowadzenia inwestycji było kilkoro.

- Wygrała oferta najkorzystniejsza cenowo - nie ukrywa Urszula Łapińska, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku.

Rodex zaoferował, że wykonana prace za nieco ponad 26 mln zł, podczas gdy inni oferenci proponowali kwoty nawet o kilka milionów złotych wyższe.

Jeśli nie będzie odwołań od wyników, szpital chce zawrzeć umowę z wykonawcą 14 sierpnia. Od tej daty Rodex będzie miał dwa tygodnie na sporządzenie harmonogramu prac, jakie wykona jeszcze w tym roku. Do zagospodarowania jest bowiem 12,7 mln zł, które na tę inwestycję przekazał szpitalowi zarząd województwa.

Pierwotnie były bowiem plany, że mieszcząca się obecnie przy ul. Warszawskiej wojewódzka porodówka, przeniesie się na ul. Skłodowskiej do końca 2014 roku. Na to jednak nie ma już najmniejszych szans. Tymczasem od przenosin oddziału zależy dalsza rozbudowa Białostockiego Centrum Onkologii, które sąsiaduje z tą placówką i zgodnie z planem, ma przejąć opuszczone przez szpital wojewódzki pomieszczenia pod swoje potrzeby.

Przetarg, jaki właśnie rozstrzygnięto, obejmuje budowę, nadbudowę i rozbudowę obiektu przy ul. Skłodowskiej dla potrzeb oddziałów ginekologii, położnictwa i neonatologii. Aby w nowym miejscu mogły zmieścić się oddziały przenoszone z ul. Warszawskiej, do trzypiętrowego budynku zostanie dobudowana jeszcze jedna kondygnacja. Na tym ostatnim, czwartym piętrze powstanie oddział ginekologiczny z blokiem operacyjnym. Na drugim i trzecim będą oddziały neonatologiczne i patologii ciąży, a na pierwszym - położnictwo i blok porodowy. Parter zajmą izba przyjęć i poradnie.

Poza tym w ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę łącznika pomiędzy budynkami, przebudowę szybów windowych i wymianę wind oraz fasady szklanej. Zostanie też wykonana niezbędna infrastruktura techniczna, wymieniona nawierzchnia dróg, zbudowane będą też nowe chodniki i miejsca postojowe.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna