Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. Jakie auta można kupić?
Wojsko co jakiś czas wystawia pojazdy ze swoich zasobów na sprzedaż. Zajmuje się tym Agencja Mienia Wojskowego, której oddziały rozsiane po całym kraju organizują przetargi. Można na nich kupić nie tylko pojazdy typowo wojskowe, ale i zwykłe auta cywilne.
W lutym 2021 r. wojsko sprzedaje sporo aut osobowych. Na liście są samochody takich marek, jak volkswagen, audi, skoda czy suzuki. Do tego dochodzą busy marek ford, fiat czy daewoo.
Dla miłośników pojazdów typowo wojskowych nie lada gratką jest możliwość zakupu aut terenowych honker i UAZ, jak i ciężarowego Stara.
Wojsko sprzedaje też autobusy oraz pojazdy specjalistyczne. Na liście tych drugich są m.in. ambulans, wóz strażacki oraz polewaczka.
Na tym nie kończy! Dostępne są też przyczepy, cysterny oraz pakiety części do różnych pojazdów. Jest w czym wybierać!
Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. Kiedy przetargi?
Pojazdy i części sprzedawane przez wojsko w najbliższych tygodniach można zobaczyć w galerii. Obok cen pod każdym zdjęciem wskazane są też lata produkcji danych pojazdów, jak i dokładne miejsca i terminy przetargów.
W lutym wyprzedaż pojazdów prowadzą następujące oddziały Agencji Mienia Wojskowego:
- AMW w w Bydgoszczy, ul. Gdańska 163a, 9 lutego 2021 r., godz. 12:00
- AMW w Poznaniu, ul. Dojazd 30, 10 lutego 2021 r., godz. 12:30
- AMW w Zielonej Górze, ul. Zjednoczenia 104, 17 lutego 2021 r., godz. 10:00
Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. Jak się zgłosić?
Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu na określonych zasadach. Aby wziąć udział w przetargu, należy wpłacić wadium w wysokości 10 proc. wartości danej maszyny bądź części.
Oferta powinna zostać zapakowana w sposób uniemożliwiający jej przypadkowe otwarcie oraz opisana w sposób jednoznacznie wskazujący jej charakter i przeznaczenie. Oferta powinna znajdować się w zamkniętej (zaklejonej), nieprzezroczystej kopercie, na której oferent umieszcza: nazwę (imię i nazwisko) i adres oferenta; nazwę i adres organizatora przetargu; symbol przetargu wraz z adnotacją, aby nie otwierać koperty do czasu danego przetargu.
Oferta powinna być złożona na „Formularzu ofertowym” obowiązującym u organizatora przetargu i zawierać:
- dane identyfikujące oferenta oraz jego dane kontaktowe;
- oferowaną cenę netto dla wybranej/ych pozycji przetargowej/ych i warunki zapłaty;
- oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem przedmiotu podlegającego przetargowi;
- wszystkie wymienione w formularzu oświadczenia i dokumenty;
- wykaz osób upoważnionych do reprezentowania oferenta w przetargu (upoważnienia - jeżeli są wymagane).
Zgłoszenia muszą wpłynąć najpóźniej dzień przed terminem danego przetargu. Później zwycięzcy mają określoną ilość czasu - zazwyczaj kilka tygodniu - na odebranie kupionego pojazdu.