MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wójt zmienia gminę wbrew... pajacykom

bjk
Ledwie Piotr Kłys podpisał umowę na inwestycję, jakiej jeszcze w gminie nie było, a już został poddany szeptanej krytyce.

Niedawno wójt gminy Łomża podpisał umowę na stację uzdatniania wody w miejscowościach Stare Modzele i Podgórze oraz system odprowadzania ścieków z oczyszczalni we wsi Mikołajki. Inwestycja kosztować będzie ponad 4 mln zł, z czego prawie połowę gmina pozyskała z funduszy unijnych.

- Obecny, bardzo zły stan infrastruktury wodno-ściekowej to efekt zaniedbań i braku inwestycji na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat - twierdzi wójt Piotr Kłys. - Dziś potrzebne są duże nakłady finansowe, aby poprawić stan wodociągów i studni, z których czerpana jest woda.

Wytknięcie „zaniedbań i braku inwestycji” mogło wzburzyć jego politycznych przeciwników. A tajemnicą nie jest, że Kłys takowych ma. Chcieliby mu zaszkodzić, ale publicznych wypowiedzi raczej unikają.

„Największa w historii gminy Łomża umowa podpisana. W przygotowaniu mamy jeszcze 3 równie duże przetargi w różnych sferach funkcjonowania (...) P.S. ... a małe złośliwe i zakompleksione pajacyki mogą mi ... (wiecie co) i tak zmienimy gminę Łomża na lepsze” - napisał na swoim profilu na Facebooku.

- W każdej gminie jest ktoś, kto chce dokopać wójtowi i nie trzeba zwracać uwagi na to, trzeba robić swoje - wyjaśnia swój wpis Kłys.

Kogo jednak ma na myśli? Nikogo do tablicy wzywać nie chce. Co na to radni gminy?

- To sprawa wójta, ale inwestycja jest potrzebna - przyznaje anonimowo jeden z nich.

A wójt już zapowiada trzy kolejne duże inwestycje. Jedna z nich to sala gimnastyczna przy szkole podstawowej w Jarnutach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna