Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

World’s Hardest Game – Wykorzystaj Zręczność i Umysł Aby Wygrać w Najtrudniejszej Grze na Świecie

materiał partnera
Co jakiś czas wśród gier przeglądarkowych oraz przeznaczonych na urządzenia mobilne, jak na przykład smartfony czy tablety, pojawia się produkcja, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem ze strony graczy i utrzymuje taki status przez naprawdę długi czas. W historii gier mieliśmy już do czynienia z takimi przypadkami niejednokrotnie, a chyba najbardziej jaskrawym przykładem jest World’s Hardest Game, czyli, nomen omen, najtrudniejsza gra na świecie. Produkcja została swojego czasu spopularyzowana przez różnych youtuberów zajmujących się nagrywaniem materiałów z gier bądź internetowych trendów.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać na początku, World’s Hardest Game opiera się na stosunkowo prostej mechanice – naszym zadaniem jest przeprowadzić czerwony kwadrat z jednego zielonego pola do drugiego, czyli ze startu do mety. Zadanie jest proste, niemniej jednak jak szybko się przekonamy poziomy przygotowane przez twórców są dosyć trudne i wymagają nie tylko zaplanowania swoich ruchów czy zauważenia możliwości przejścia pomiędzy przeszkodami dla figury, którą sterujemy, ale również wykonania naszego planu odpowiednio szybko. Czyni to tę produkcję szczególnie łakomym kąskiem dla wszystkich fanów różnego rodzaju elektronicznych wyzwań, a także tych, którzy przepadają za grami wymagającymi myślenia i zręczności jednocześnie, wzbogaconych o elementy planowania i zauważania dostępnych rozwiązań.

.

Trudność produkcji opiera się na układzie każdego z poziomów oraz przeszkód, jakie się na nim znajdują i często tworzą swoistą kombinację mającą utrudnić graczowi dotarcie do końca planszy. Warto przy tym wspomnieć, że nie wystarczy tylko dotrzeć z jednego miejsca do drugiego, gdyż często na poziomach natkniemy się także na porozsiewane po nich monety, symbolizowane przez żółte kulki, które musimy zebrać, aby móc ukończyć dany etap. Ponadto, monety często znajdują się w „niebezpiecznych” lokacjach, w bliskim kontakcie z przeszkodami, co sprawia, że zebranie ich wszystkich staje się dodatkowo wymagające. Na późniejszych poziomach zebranie monet będziemy musieli coraz to bardziej uwzględniać przy planowaniu naszych ruchów, gdyż, przykładowo, zebranie ich wymaga nie tylko ominięcia przeszkody, ale także zrobienia tego w odpowiednim okienku czasowym, niekiedy bez możliwości wrócenia się po pozostałe kulki bez narażania się na dodatkowe utrudnienia choćby w formie odwrotnego ruchu przeszkody.

Przeszkody natomiast występują w grze w formie granatowych kulek, najczęściej poruszających się w określony sposób. Niektóre poruszają się po prostu po linii czy okręgu, natomiast na niektórych poziomach są one ułożone w taki sposób, że tworzą „większą przeszkodę” w postaci młyna albo innej konstrukcji. Początkowe poziomy zwykle pozwalają nam stosunkowo łatwo pokonać tego typu utrudnienia poprzez różnego rodzaju wnęki czy inne miejsca, do których nie sięga ruch kulek. Czasami jednak, zwłaszcza później, twórcy zaprojektowali tego rodzaju bezpieczne miejsca w formie dodatkowego utrudnienia i pułapki – tworząc złudne poczucie bezpieczeństwa, okazuje się, że w danym miejscu poruszające się kulki są w stanie nas minimalnie dosięgnąć sprawiając, że musimy rozpocząć dany poziom od nowa.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną produkcji, jak można wnioskować na podstawie poprzednich akapitów, jest ona raczej minimalistyczna. Zarówno przeszkody, otoczenie jak i „postać gracza” przedstawiają proste figury geometryczne, ale dzięki temu gra jest dosyć przejrzysta oraz tworzy klimat „wyzwania na inteligencję” niż typowej produkcji internetowej. Nie bez znaczenia jest również ścieżka dźwiękowa, którą tworzy składanka elektronicznych dynamicznych utworów pozwalających się zarówno skoncentrować, jak też bardziej zaangażować w szybkie reagowanie na sytuację na ekranie. Mimo swojej prostoty, grafika została również wykonana solidnie – poszczególne kształty posiadają czarny obwód pozwalający zarówno lepiej odróżniać od siebie poszczególne elementy oraz tworzą stylistykę przyjemną dla oka.

Podsumowując, World’s Hardest Game jest jedną z najciekawszych przeglądarkowych i mobilnych produkcji, która mimo znacznej trudności jest pozycją z pewnością przemawiającą nie tylko do fanów tego typu gier. Należy jednak pamiętać, że zbyt długie posiedzenie może być frustrujące, jeśli nie jesteśmy odpowiednio zahartowani w rozgrywce tego rodzaju. Mimo to, gra świetnie sprawdza się do zabicia nudy czy spożytkowania wolnego czasu, przykładowo, w trakcie dłużącej się podróży albo czekania na spóźnialskich znajomych na mieście.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna