WOŚP 2019. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie...

  WOŚP 2019. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie białostockim zagra jednym głosem

  Zdjęcie autora materiału

  Julita Januszkiewicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  WOŚP 2019. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie białostockim zagra jednym głosem
  1/8
  przejdź do galerii

  WOŚP 2019. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie białostockim zagra jednym głosem ©Anatol Chomicz

  WOŚP 2019. Występy, kiermasze i licytacje. To atrakcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy z puszkami spotkamy w Tykocinie, Michałowie, Wasilkowie, Choroszczy, Gródku oraz w Łapach.

  WOŚP 2019 - imprezy w powiecie białostockim  WOŚP 2019 Łapy  Każda inicjatywa, która ma na celu poprawę jakości życia lub zdrowia ludzi powinna być pozytywnie przyjęta oraz wspierana. To czego dokonała Orkiestra przez lata to skutek solidarności ludzi oraz ich pasji. Liczymy na dobre, otwarte serce mieszkańców Łap i okolic – mówi Monika Godlewska-Zimny, piosenkarka.

  Od 2013 roku występuje podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w regionie. Śpiewała m.in. w Bielsku Podlaskim czy w pociągu do Walił. A już w niedzielę będzie jej można posłuchać podczas koncertu w Domu Kultury w Łapach. Start godz. 18.

  – W tym roku wracamy z jeszcze większą imprezą. Wystąpią dwa zespoły rockowe oraz wielu artystów grających muzykę rozrywkową, oraz poezję śpiewaną – mówi Łukasz Romanowicz, organizator WOŚP w Łapach.

  Podczas imprezy wolontariusze będą zbierać pieniądze i rozdawać czerwone serduszka.

  WOŚP 2019 Choroszcz  Na finał Orkiestry Jurka Owsiaka serdecznie zaprasza Adam Kamieński z Miejsko- Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

  – Na terenie Choroszczy pieniądze będzie zbierało 23 wolontariuszy – wylicza Adam Kamieński. Jego sztab przygotował też wiele atrakcji. Od godz. 9 w hali Szkoły Podstawowej w Choroszczy rusza halowy turniej piłki nożnej, o godz. 12 na Kominowym Bajorze odbędzie się bajkowe morsowanie. – Pokażemy inscenizację bajki Czerwony Kapturek, zorganizujemy maraton zumby, a o godz. 17 zagra zespół Szept – wylicza organizator. Nie zabraknie też licytacji. Do wygrania będą m.in. szalik i piłka z autografami młodych piłkarzy Narwi Choroszcz, wyjście z dyrektorem choroszczańskiego Centrum Kultury do kina albo miesięczny karnet na zajęcia fitness.

  – Na aukcję wystawimy też gadżety WOŚP i wiele innych przedmiotów, które wciąż wpływają do naszego sztabu. Licytacje odbędą się też na turnieju piłki nożnej – dodaje Kamieński.

  WOŚP 2019 Wasilków  Orkiestra Jurka Owsiaka zagra także w Wasilkowie. Już wiadomo, że kwestować będzie około 50 wolontariuszy. W tym roku po raz pierwszy w akcji wezmą też udział uczniowie obu wasilkowskich podstawówek.

  – Zgłosiło się wielu chętnych, ale WOŚP przekazała nam tylko 25 puszek – tłumaczy Kamil Stanisławski, nauczyciel z SP nr 1 w Wasilkowie.

  WOŚP 2019 Michałowo  W Michałowie pieniądze będą zbierane od godz. 10. A o godz. 16 w Gminnym Ośrodku Kultury w Michałowie rozpocznie się koncert WOŚP. Będą kiermasze, licytacje i występy artystyczne.

  WOŚP 2019 Gródek  Podobnie będzie też w Gminnym Centrum Kultury Gródku. Impreza w najbliższą niedzielę wystartuje o godz. 14.

  Na scenie pojawią się przedszkolaki, dzieci ze szkoły podstawowej w Gródku. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Obraz Kontrolny”.

  Zobacz też:
  Orkiestra pomaga. Owsiak przywiózł karetkę dla dzieci. W niedzielę kolejny finał

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo