Wspaniała gra siatkarzy Ślepska Suwałki w finale 1. ligi

Miłosz Kozakiewicz
Ślepsk Suwałki wygrał 3:0 ze Stalą Nysa w pierwszym starciu wielkiego finału 1. Ligi Mężczyzn. W piątek (godz. 18.30) drugi mecz także w Nysie.

W połowie pierwszego seta gospodarze dzięki skutecznym zagrywkom Łukasza Kaczorowskiego mieli już znaczącą przewagę 16:12.
Od tego momentu znacznie lepiej zaczęli zagrywać siatkarze Ślepska. Dwa asy posłał Mateusz Laskowski i stan meczu wyrównał się, potem trwała walka punkt za punkt. Ostatecznie Ślepsk wygrał 25:23.

Ślepsk na ostatniej prostej w drodze po marzenia

W drugim secie Stal prowadziła już 16:11, ale znowu głównie dzięki dobrej zagrywce suwalczanie wrócili do gry, a w końcówce wyszli na prowadzenie 22:21, aby ostatecznie znowu wygrać do 23. Na uwagę w tej partii zasługuje postawa Jakuba Rohnki, który atakował ze skutecznością 70 procent.

Trener ocenia siatkarzy Ślepska po rundzie zasadniczej

W trzecim secie suwalczanie dominowali już od początku, a gospodarze nie mogli się pogodzić ze swoją niemocą czego efektem była czerwona kartka za dyskusje z sędzią dla jednego z zawodników gospodarzy. Ostatecznie Ślepsk wygrał do 17 i cały mecz.

Rywalizacja w finale toczy się do trzech wygranych, a w piątek kolejne starcie w Nysie.

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 23:25, 17:25)