Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wspólne patrole drogówki polskiej i litewskiej zdały egzamin

dd
KPP Sejny
W Ogrodnikach, przy granicy polsko - litewskiej, odbyło się podsumowanie rocznej współpracy policjantów ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach i Alytusa.

W piątek w Ogrodnikach, przy granicy polsko - litewskiej spotkali się policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego obu państw. Szefowie wydziałów pozytywnie podsumowali współpracę obu jednostek policji w 2018 roku. Mieszane patrole okazały się bardzo dobrym rozwiązaniem i służą poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na międzynarodowym szlaku komunikacyjnym.

Polscy i litewscy policjanci od lat współpracują na rzecz bezpieczeństwa w strefie przygranicznej, dlatego mieszane patrole na terenie powiatu sejneńskiego nikogo już nie dziwią. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz współdziałania ze sobą służb dbających o bezpieczeństwo na przygranicznych szlakach komunikacyjnych.

Od momentu wejścia do Strefy Schengen granicę pomiędzy Polską a Litwą można swobodnie przekraczać. Jest to duże udogodnienie, dzięki któremu znacznie poprawiła się płynność ruchu tranzytowego oraz możliwość przemieszczania się ludności. Zdecydowanie wiąże się to ze wzrostem natężenia ruchu samochodowego, dlatego ważne jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach regionu poprzez częstsze wspólne transgraniczne patrole i monitorowanie występujących zagrożeń.

Funkcjonariusze pełniący służbę we wspólnych patrolach zostali odpowiednio przeszkoleni, zapoznali się z zakresem działań Policji z Polski i Litwy, a także z przepisami prawa.

Wspólne patrole to same zalety - to przede wszystkim szybka wymiana informacji i bardzo duża efektywność w działaniu.

Oczywiście największe zagęszczenie mieszkańców występuje w powiatach miastach, ale potem robi się naprawdę ciekawie. Oto najbardziej wyludnione powiaty [TOP 17]

Gęstość zaludnienia w powiatach woj. podlaskiego. Zaskakując...

Karpie wyławiane z... dostawczaka, sklepowe uwijające się jak w ukropie. Świąteczne zakupy w regionie ćwierć wieku temu

Karpie wyławiane z... dostawczaka, sklepowe uwijające się ja...

Dni wolne 2019

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna