Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wśród naszych ogólniaków najpopularniejszy jest drugi

Iza Wysocka
Ryszard Kaliszewski, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce
Ryszard Kaliszewski, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce
Ostrołęka. Listy nowo przyjętych uczniów już są gotowe. Większość ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych zakończyła rekrutację.

Żeby dostać się do I i III Liceum Ogólnokształcącego, młodzi ludzie musieli mieć co najmniej 110 punktów kwalifikacyjnych z egzaminu kończącego gimnazjum i świadectwa. Progiem, od którego gimnazjaliści byli przyjmowani do IILO, było 120 punktów dla profilu humanistycznego i biologiczno-chemicznego oraz 125 punktów w przypadku profili matematycznych.

Okazało się, że spośród ostrołęckich ogólniaków największą popularnością cieszy się IILO. Tę szkołę absolwenci gimnazjów wybierali najchętniej.
- Spośród około 1200 zgłoszeń, 480 gimnazjalistów wskazało naszą szkołę, jako szkołę tzw. pierwszego wyboru - mówi Ryszard Kaliszewski, dyrektor II LO w Ostrołęce. - Przyjętych zostało 240 osób.

Więcej chętnych niż miejsc było również w ILO. Spośród 312 kandydatów, którzy wskazali tę szkołę w pierwszej kolejności, przyjęto 241 osób. W sierpniu odbędzie się tam jeszcze tzw. dodatkowa rekrutacja. Mimo że w każdej z ośmiu klas jest po 30 osób (31 w najbardziej popularnej klasie o profilu humanistyczno-prawnym), możliwe jest jeszcze przyjęcie po dwóch dodatkowych uczniów do każdej z klas.
Z wyników rekrutacji zadowolony jest też Waldemar Salis, dyrektor IIILO.

- Przyjęliśmy 213 uczniów. Najbardziej oblężonymi klasami były B (z rozszerzoną matematyką, informatyką i fizyką) i F (z rozszerzonym językiem polskim, angielskim i historią) - mówi. - Najmniej w tym roku obleganą okazała się klasa z rozszerzoną biologią, fizyką i chemią.

Około stu uczniów przyjęło w swoje progi II Społeczne Liceum Ogólnokształcące.
W tej szkole rekrutacja jeszcze się nie skończyła. W placówce, w której nauka jest bezpłatna, otwarto w tym roku zupełnie nowy w naszym mieście profil kształcenia. Od września rusza tam klasa o profilu wojskowo-policyjnym.

- Nawiązaliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie. Uczniowie będą poznawać pracę policjantów. Planujemy, by raz w miesiącu zajęcia odbywały się np. w jednostce wojskowej, bądź szkole policyjnej - mówi Adam Ochenkowski, dyrektor IISpołecznego LO.
Będzie to klasa z rozszerzoną historią, wiedzą o społeczeństwie, przysposobieniem obronnym lub matematyką.

Ciekawą i nową propozycję ma dla swoich uczniów również I LO. W nowym roku szkolnym uczniowie klasy o profilu matematyczno-przyrodniczym będą uczyć się biologii w języku angielskim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna