reklama

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 2 i Senatu, okręg nr 5

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 to informacja, na którą czeka wiele osób - nie tylko kandydatki i kandydaci. Aby ułatwić Ci sprawdzenie wyników, poniżej prezentujemy pełne listy kandydatów do Sejmu z okręgu nr 2 oraz kandydatów do Senatu z okręgu nr 5 wraz z poparciem, które otrzymali. Na tych kandydatów głosować mogli wyborcy, którzy zamieszkują obszary powiatów: dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki. Wybory odbyły się 13 października, już teraz możesz poznać wyniki, i sprawdzić, jak rozłożyły się głosy i kto otrzymał mandat. Przekonaj się, kto będzie cię reprezentować w Sejmie i Senacie. Wyniki wyborów parlamentarnych publikujemy poniżej.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 2

Granice tego okręgu to część województwa dolnośląskiego obejmująca obszary powiatów:

  • dzierżoniowski,
  • kłodzki,
  • świdnicki,
  • wałbrzyski,
  • ząbkowicki
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Wałbrzych.

Za nami kolejny egzamin z demokracji. Jak nam poszło? Sprawdź wyniki wyborów do Parlamentu z okręgu nr 2. Na poniższej liście sprawdzisz, ile dokładnie głosów dostał każdy z kandydatów na posła.

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Gancarz Paweł Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 615
  • Procent głosów oddanych na listę: 37,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,69%
  • Miejsce zamieszkania: Stoszowice
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

2. Kołt Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 327
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,47%
  • Miejsce zamieszkania: Stary Waliszów
  • Zawód: rolnik

3. Kwiatkowska Ewa Daniela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 214
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,43%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: radca prawny

4. Kuczek Magdalena Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 715
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: hotelarz

5. Rudnicki Jarosław Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 194
  • Procent głosów oddanych na listę: 15,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,13%
  • Miejsce zamieszkania: Dzierżoniów
  • Zawód: ekonomista

6. Boniecka Joanna Bogna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 730
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Lądek-Zdrój
  • Zawód: pracownik samorządowy

7. Sokołowska Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 709
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Głuszyca
  • Zawód: emeryt

8. Dziendziel Wacław Alojzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 570
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Piława Górna
  • Zawód: zootechnik

9. Mazur Paweł Mariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 961
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Zagórze Śląskie
  • Zawód: rolnik

10. Ubik Jarosław Marian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 404
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Ruda
  • Zawód: pracownik samorządowy

11. Wierzbicka-Bara Danuta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 501
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Ziębice
  • Zawód: artysta plastyk

12. Kowalska Sylwia Edyta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 345
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Jedlina-Zdrój
  • Zawód: nauczyciel

13. Karch Izabela Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 354
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Kudowa-Zdrój
  • Zawód: ekonomista

14. Sulikowska Natalia Weronika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 331
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Mościsko
  • Zawód: przedstawiciel handlowy

15. Kycia Radosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 165
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: logistyk

16. Longawa Stanisław Tadeusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 393
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,49%
  • Miejsce zamieszkania: Szalejów Dolny
  • Zawód: prawnik

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Dworczyk Michał Paweł ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 58 426
  • Procent głosów oddanych na listę: 50,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 20,65%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: historyk

2. Zyska Ireneusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 10 688
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,78%
  • Miejsce zamieszkania: Świebodzice
  • Zawód: radca prawny

3. Murdzek Wojciech Piotr ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 6 354
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,54%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,25%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: parlamentarzysta

4. Badora Maciej Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 683
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,3%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: adwokat

5. Gwóźdź Marcin Piotr ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 049
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,84%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbkowice Śląskie
  • Zawód: inżynier

6. Bielawska Zuzanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 561
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,26%
  • Miejsce zamieszkania: Piława Górna
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

7. Surma Renata Lucyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 931
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,39%
  • Miejsce zamieszkania: Stary Waliszów
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

8. Mucha Beata Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 696
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,95%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: pracownik administracji rządowej

9. Dec Jerzy Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 834
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,47%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1%
  • Miejsce zamieszkania: Bożków
  • Zawód: nauczyciel geografii

10. Węgłowski Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 978
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Kietlin
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

11. Szpytma Bogusław Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 505
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: przedsiębiorca

12. Greiner Małgorzata Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 647
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,58%
  • Miejsce zamieszkania: Bielawa
  • Zawód: nauczyciel języka polskiego

13. Tarnacki Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 964
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Boguszów-Gorce
  • Zawód: rolnik

14. Szydłowska Ewelina Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 819
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,64%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: prawnik

15. Wierzbicka Renata Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 425
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,21%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: administratywistka

16. Grzegorzewicz Grzegorz Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 168
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,47%
  • Miejsce zamieszkania: Jaworzyna Śląska
  • Zawód: prawnik

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Dyduch Marek ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 14 451
  • Procent głosów oddanych na listę: 41,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,11%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: przedsiębiorca

2. Kotarba Mariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 393
  • Procent głosów oddanych na listę: 18,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,26%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: wykładowca akademicki

3. Lech Kornelia Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 390
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,2%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: pedagog

4. Łącki Adam Edward ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 434
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,86%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: ekonomista

5. Musiałek Małgorzata Aleksandra ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 334
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,47%
  • Miejsce zamieszkania: Dzikowiec
  • Zawód: asystent psychologa

6. Zaleński Wiktor Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 660
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Mrowiny
  • Zawód: internacjolog

7. Chojnacka Cecylia Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 143
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: kosmetolog - wykładowca

8. Wolak Tomasz Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 652
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Ożary
  • Zawód: politolog

9. Chuć Renata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 420
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: emeryt

10. Słabicka Jolanta Izabela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 755
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Habiera-Górska Agnieszka Beata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 358
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Dzierżoniów
  • Zawód: księgowa

12. Hüpner Dominik ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 216
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Żarów
  • Zawód: lektor języka angielskiego

13. Czajkowski Robert Aleksy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 843
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Bielawa
  • Zawód: księgowy

14. Sołtysik Janusz Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 300
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Kamieńczyk
  • Zawód: inżynier elektronik

15. Zaboronek Maciej Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 318
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Świebodzice
  • Zawód: historyk

16. Stabrowska Anna Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 290
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,46%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: przedsiębiorca

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Łambucki Roman ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 641
  • Procent głosów oddanych na listę: 43,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,35%
  • Miejsce zamieszkania: Stronie Śląskie
  • Zawód: ekonomista

2. Michalik Karol ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 566
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,55%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: student

3. Danielak Damian Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 058
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,37%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: politolog

4. Krystyniak Krzysztof Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 439
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: elektryk

5. Prześlica-Martynowska Anna Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 638
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Lądek-Zdrój
  • Zawód: lekarz medycyny

6. Susłowska Krystyna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 410
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbkowice Śląskie
  • Zawód: rolnik

7. Wieliczko Angelika Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 656
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: inżynier produkcji

8. Szachniewicz Przemysław Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 472
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Przystronie
  • Zawód: handlowiec

9. Oleksy-Sarysz Marzena Emilia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 400
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Jugów
  • Zawód: nauczyciel

10. Łosiak Kamil Sebastian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 310
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Międzylesie
  • Zawód: informatyk

11. Gomółka Damian Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 852
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Dzierżoniów
  • Zawód: przedsiębiorca

12. Ludkowski Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 157
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Tąpadła
  • Zawód: przedsiębiorca

13. Nowak Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 464
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Wierzbna
  • Zawód: nauczyciel

14. Morka Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 193
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: inżynier mechanik

15. Okarmus Ewa Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 169
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Boleścin
  • Zawód: rolnik

16. Pokrywka Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 921
  • Procent głosów oddanych na listę: 6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: nauczyciel

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Siemoniak Tomasz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 45 395
  • Procent głosów oddanych na listę: 49,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 16,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

2. Mrzygłocka Izabela Katarzyna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 11 987
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,24%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: ekonomista

3. Wielichowska Monika ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 15 399
  • Procent głosów oddanych na listę: 16,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,44%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Ruda
  • Zawód: ekonomista

4. Szuszwalak Tomasz Daniel ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 182
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,42%
  • Miejsce zamieszkania: Burkatów
  • Zawód: strażak

5. Mitraszewski Tomasz Łukasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 137
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,46%
  • Miejsce zamieszkania: Dzierżoniów
  • Zawód: przedsiębiorca

6. Świło Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 085
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,74%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: emeryt

7. Glapiński Rafał Mariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 677
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,59%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: nauczyciel

8. Inglot Andrzej Ryszard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 744
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Lądek-Zdrój
  • Zawód: lekarz medycyny

9. Rosiak Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 322
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,47%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: przedsiębiorca

10. Onyśków Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 219
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,78%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbkowice Śląskie
  • Zawód: urzędnik

11. Szczygieł Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 916
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,32%
  • Miejsce zamieszkania: Marianówka
  • Zawód: strażak

12. Świerczyński Jędrzej Maciej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 445
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Bielawa
  • Zawód: ekonomista

13. Beślerzewska Małgorzata Urszula ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 645
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: przedsiębiorca

14. Iwancz Jacek Julian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 614
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,57%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: nauczyciel

15. Ben Amara Joanna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 320
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Kamieniec Ząbkowicki
  • Zawód: przewodnik turystyczny

16. Tumidalska Marta Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 725
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: administratywistka

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Szpur Anatol Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 669
  • Procent głosów oddanych na listę: 25,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,59%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: przedsiębiorca

2. Golak Julian Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 578
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Ruda
  • Zawód: przedsiębiorca

3. Michańcio Iwona Kornela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 363
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,47%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Szczawno-Zdrój
  • Zawód: położna oddziałowa

4. Szymkiewicz Robert Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 303
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Polanica-Zdrój
  • Zawód: prawnik

5. Leszczyńska Marzanna Irena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 690
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbkowice Śląskie
  • Zawód: prawnik

6. Gabriel Katarzyna Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 262
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: neurologopeda

7. Ignor Agnieszka Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 188
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: ekonomista

8. Hałaczkiewicz Sebastian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 558
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Bielawa
  • Zawód: analityk systemów teleinformatycznych

9. Bielawska Sylwia Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 572
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Kudowa-Zdrój
  • Zawód: nauczyciel

10. Świtoń-Pawlicka Grażyna Izabela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 190
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Szczytna
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

11. Latuszek Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 155
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Świebodzice
  • Zawód: kierowca

12. Tutka Ewa Lucyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 330
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Jaroszów
  • Zawód: nauczycielka

13. Chojnacka Joanna Agata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 364
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Jedlina-Zdrój
  • Zawód: specjalista ds. kadr

14. Łata Artur Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 409
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: kierownik ds. marketingu

Zrelaksuj się

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 5

Granice tego okręgu to obszary powiatów

  • dzierżoniowski,
  • kłodzki,
  • ząbkowicki.

Znamy już wyniki wyborów parlamentarnych 2019! Zobacz, kto dostał się do Senatu z okręgu nr 5. Zobacz, kto będzie cię niebawem reprezentował w Senacie.

Hałaczkiewicz Patryk Damian ❌

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 22 260
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 15,85%
  • Miejsce zamieszkania: Bielawa
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: politolog

Jurcewicz Stanisław ❌

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 57 183
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 40,71%
  • Miejsce zamieszkania: Piława Górna
  • Partia: Platforma Obywatelska RP
  • Zawód: mgr inż. telekomunikacji

Szwed Aleksander Jakub ✔️

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 61 035
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 43,45%
  • Miejsce zamieszkania: Radków
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: senator

Dowiedz się więcej

Expose premiera - orto najważniejsze obietnice Morawieckiego

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 2 i Senatu, okręg nr 5 - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3