MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Białymstoku. Konwencja wyborcza podlaskiego PiS [ZDJĘCIA]

Magdalena Kuźmiuk
Wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego było w trakcie piątkowego wieczoru najdłuższe i najczęściej przerywane gromkimi brawami.

Prezes PiS odwołał się do historii związanej z Białymstokiem już na wstępie. Mówił o swojej pracy na wydziale prawa, a także o tym, że to właśnie w stolicy Podlasia powstał pierwszy komitet Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej: Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej. Teatr Dramatyczny pełny (zdjęcia)

W dalszej części przemówienia przemówienia prezes skupił się na wyliczaniu zrealizowanych przez rząd wyborczych postulatów.

- Dlaczego możemy te wszystkie programy realizować? Bo mamy pieniądze! Skąd mamy pieniądze? Właśnie z tego VAT-u! Dziś te podatki są ściągane, a nie trafiają do kieszeni oszustów. Kto jest głównym autorem tego sukcesu? Jest dziś z nami! Siedzi tutaj, w pierwszym rzędzie - Jarosław Kaczyński wskazał na Mateusza Morawieckiego.

OGLĄDAJ TRANSMISJĘ Z KONWENCJI PiS W BIAŁYMSTOKU:


Prezes PiS krytykował obecne władze Białegostoku, jako władze, które Białystok rozbudowały, ale nie dbają o wynagrodzenie jego mieszkańców. - Tu jest potrzebne świeże powietrze! I poseł Jacek Żalek to wniesie. Tak samo nowa władza. To szansa dla Polski. Zwracam się do wszystkich działaczy: idziemy do energicznego ataku! Bo musimy zwyciężać! Zwyciężać dla Białegostoku, dla Podlasia, zwyciężać dla Polski - grzmiał z mównicy prezes Kaczyński.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Białymstoku. Konwencja wyborcza podlaskiego PiS [ZDJĘCIA]
Potem głos zabrał Jacek Żalek. - Miłości do Białegostoku nikt mnie nie musiał uczyć. Mapa tego miasta jest wdrukowana w moje serce - powiedział wzniośle na początku swojego wystąpienia.

Zanim przeszedł do wygłoszenia swojego programu wyborczego, Żalek podkreślił, że miasto Białystok pod jego rządami będzie miastem współpracy i dobrych kontaktów z rządem. Jako prezydent obecny poseł obiecywał m.in. że wzrosną pensje, że mieszkańcy doczekają się prawdziwego portu lotniczego.

- Żaden z białostoczan nie kupi biletu na Krywlanach. Nadal będziemy mogli tam tylko puszczać latawce - stwierdził, krytykując, że obecni włodarze - jak mówił - wydali dziesiątki milionów złotych na pas startowy, na którym, nie może wylądować żaden samolot Polskich Linii Lotniczych, a jedynie prywatne awionetki.

Dodatkowo Żalek zapowiedział m.in. poszerzenie granic miasta, obniżenie podatków, a także pierwszą w Polsce fabrykę samochodów elektrycznych.

- Nie będziemy wikłać miasta w partyjne spory! Życzę, aby Białystok, który Prawicą stoi, odniósł wreszcie zwycięstwo! - zakończył kandydat PiS na prezydenta.

Premier Morawiecki powtórzył za prezesem Kaczyńskim zapewnienia, że są pieniądze na dalsze realizowanie wdrożonych rządowych programów, jak np. 500 plus. - Mam dobrą wiadomość dla 38 milionów: w drugim półroczu z samego tylko VAT-u będzie 5 miliardów złotych! Zabraliśmy te pieniądze mafiom, gangsterom, przestępcom podatkowym. Nasi poprzednicy pozwalali tym rybom pływać w mętnej wodzie i jeszcze je tuczyli! W biały dzień byliśmy okradani - grzmiał Prezes Rady Ministrów.

Podkreślał, że PiS chce, aby dobra zmiana nastąpiła też w samorządach. Wystąpienie Mateusza Morawieckiego było nagrodzone owacją na stojąco, a zebrani w Teatrze Dramatycznym działacze długo skandowali jego imię.

Konwencję zakończyło przedstawienie jedynek do sejmiku województwa. To Artur Kosicki, Romuald Łanczkowski, Marek Olbryś i Stanisław Derehajło. Zaprezentowani zostali też kandydaci na prezydentów miast: Jacek Żalek (Białystok), Agnieszka Muzyk (Łomża) i Grzegorz Mackiewicz (Suwałki).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna