Wyjazdowe wygrane I-ligowych siatkarzy

wdr, ma
Ostatnia w tabeli Victoria Wałbrzych postawiła się liderowi z Suwałk, ale przegrała 1:3. W pojedynku beniaminków w Częstochowie SKS Hajnówka wygrał 3:2 z Norwidem.

Suwalczanie pojechali na drugi koniec Polski po to, by udowodnić, że ich wpadka ze Stalą Nysa była wypadkiem przy pracy. Udało się, wygrali z outsiderem za trzy punkty, ale przez dwie godziny ostrej walki nie było widać, że obie drużyny dzieli w tabeli przepaść.

- Nie był to nasz dobry mecz, ale wywozimy komplet punktów i to się najbardziej liczy - kwituje Dima Skorij, trener Ślepska.

W ładnej, ale przede wszystkim dużej hali w Wałbrzychu biało-niebieskim trudno było się skoncentrować i wstrzelić zagrywką. W każdym secie gospodarze, wśród których rej wodził niedawny środkowy Ślepska, a potem plusligowego MKS Będzin Mariusz Schamlewski, uciekali suwalczanom na pięć-siedem punktów. W pierwszej partii nie dali się dogonić, nieoczekiwanie padła ich łupem.

Kiedy w drugim secie Victoria prowadziła 14:7, kibice zaczęli już wietrzyć sensację. Trener Skorij zaczął rotować składem, a jego podopieczni mozolnie i skutecznie odrabiać straty. Historia powtórzyła się w następnej odsłonie, ale gospodarze jeszcze się nie poddawali. Decydującą partię, w której przegrywał 8:13, Ślepsk wygrał dopiero na przewagi.

Dwa punkty z Częstochowy przywieźli siatkarze SKS Hajnówka. Podopieczni Pawła Blomberga w meczu z Norwidem wygrali dwa pierwsze sety.

- Po dwóch setach trochę opadliśmy z sił, bo na sali było bardzo gorąco - opowiada Blomberg. - Trzeciego seta przegraliśmy wyraźnie. W czwartym była większa szansa na zakończenie spotkania. Niestety, przy stanie 21:21 popełniliśmy dwa błędy, przegraliśmy i był remis. Od czwartego seta na libero za Tomasza Kusia grał Łukasz Ciesiółka, gdyż ten pierwszy nie radził sobie najlepiej. Natomiast w piątym secie znowu było lepiej. Wygraliśmy do 9 i był to nasz pierwszy w tym sezonie wygrany tie-break. Mamy dwa bardzo ważne punkty, bo zdobyte z zespołem z którym będziemy walczyć o bezpieczne siódme, ósme miejsce w tabeli.

W następnej kolejce Ślepsk u siebie zagra z Norwidem, a SKS pauzuje.

Victoria Wałbrzych - Ślepsk Suwałki 1:3 (25:21, 21:25, 22:25, 28:30)
Ślepsk: Hunek, Rudzewicz, Lipiński, Winnik, Skrzypkowski, Lesiuk, Andrzejewski (libero) oraz Michel, Tomczak, Rawiak, Szaniawski, Linda.

Norwid Częstochowa - SKS Hajnówka 2:3 (18:25, 22:25, 25:17, 25:21, 9:15)

SKS: Faryna, Milewski, Saczko, Sterna, Sapiński, Gniewek, Kuś (libero) oraz Ciesiółka, Bogus, Daraszkiewicz,Bernatowicz.

Inne wyniki 7. kolejki: Stal Nysa - Krispol Września 3:0, AGH Kraków - SMS Spała 3:1, KPS Siedlce - Warta Zawiercie 3:1. Pauza: TSV Sanok.