Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019: Jak się zalogować w systemie ZIU? Krok po kroku - jak sprawdzić wyniki online? [14.06.2019]

mac
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019: Wyniki online OKE. Jak się zalogować do serwisu? [14.06.2019] archiwum
Egzamin ósmoklasisty 2019. Oficjalne wyniki OKE - kiedy będą? Jak je sprawdzić w internecie? Dowiedz się szybciej, jak poszedł Ci egzamin ósmoklasisty. Jego wyniki opublikowane zostaną w internecie już w piątek, 14 czerwca. Uzyskane punkty mogą zadecydować o przyjęciu do wymarzonej szkoły.

Zobacz też: Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 CKE: Polski, matematyka, angielski. Jak sprawdzić oficjalne wyniki? [14.06.2019]

Za rozwiązanie zadań z języka polskiego ósmoklasiści uzyskali średnio 63% punktów możliwych do zdobycia. Uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające między innymi odbiór tekstów kultury i wykorzystanie zawartych w nich informacji, znajomość wybranych utworów literackich, a także umiejętności wnioskowania i tworzenia tekstów argumentacyjnych.

Za rozwiązanie zadań z matematyki ósmoklasiści uzyskali średnio 45% punktów możliwych do zdobycia. Najłatwiejszym okazało się zadanie 5., w którym sprawdzana była sprawność rachunkowa.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019: Jak się zalogować w systemie ZIU? Krok po kroku - jak sprawdzić wyniki online? [14.06.2019]

Egzamin ósmoklasisty w 2019 roku odbywał się po raz pierwszy. Po powrocie 8-klasowych szkół podstawowych zastąpił egzamin gimnazjalny, który uczniowie ostatnich klas gimnazjów pisali od 18 lat - tzw. próbnym był rocznik 86. Wyniki egzaminu ósmoklasisty, podobnie jak egzaminu gimnazjalnego, zadedycują w dużej mierz o tym, do jakich szkół dostaną się absolwenci szkół podstawowych.

Egzamin ósmoklasisty 2019 MEMY. Zobacz śmieszne obrazki, a t...

Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty i kiedy dokładnie będą one dostępne w internecie? W tej sprawie CKE wydała oficjalny komunikat. Dowiedz się, jak szybko dowiedzieć się o tym, jak poszedł Ci egzamin ósmoklasisty 2019.

Wyniki - egzamin ósmoklasisty 2019. Zobacz, jak Ci poszedł! Oficjalne wyniki i dane CKE w internecie

Uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (wyniki.edu.pl). Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń będzie mógł otrzymać od dyrektora szkoły 12 czerwca br. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 14 czerwca br. od godz. 10:00.

Egzamin ósmoklasisty 2019 ODPOWIEDZI JĘZYK POLSKI. Co było na egzaminie i kiedy wyniki? Uczniów w Białymstoku ucieszył "Mały Książę"

Zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty zostanie przekazane każdemu uczniowi w dniu zakończenia roku szkolnego (19 czerwca br.) razem ze świadectwem ukończenia szkoły. Wyniki ogólnopolskie zostaną ogłoszone podczas briefingu prasowego 14 czerwca br., w którym udział wezmą Minister Edukacji Narodowej oraz dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Miejsce oraz godzina briefingu zostaną przekazane przedstawicielom mediów najpóźniej 13 czerwca br.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019 CKE: Polski, matematyka, angielski. Kiedy i jak sprawdzić? [Egzamin ósmoklasisty - wyniki 2019]

Wyniki egzaminu ósmoklasisty, przeliczone na punkty, to tylko jedna część brana pod uwagę w ogólnym podliczeniu punktów na koniec szkoły podstawowej. Trzeba walczyć też o jak najlepsze świadectwo na koniec 8 klasy podstawówki.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - wyniki. Jak liczy się punkty po 8 klasie?

Maksymalna liczba punktów, jaką może otrzymać uczeń wynosi 200.

 1. Połowa - 100 punktów - to maksymalna liczba punktów jaką można otrzymać z egzaminu ósmoklasisty.
 2. Druga połowa - kolejne 100 punktów - to łączne punkty: "za świadectwo", za oceny z końcowe na świadectwie z 4 przedmiotów (szczegóły poniżej), za szczególne osiągnięcia np. uzyskanie tytułu finalisty w konkursie kuratoryjnym oraz za aktywność na rzecz innych ludzi (wolontariat).

Uczniowie otrzymają wyniki w procentach (na punkty przeliczamy je mnożąc wynik procentowy przez 0,35):

 • z języka polskiego (100 procent x 0,35 = 35 punktów maksymalnie)
 • z matematyki (100 procent x 0,35 = 35 punktów maksymalnie)
 • z języka obcego (100 procent x 0,35 = 35 punktów maksymalnie)

Egzamin ósmoklasisty 2019 - wyniki. Punkty za osiągnięcia sportowe i w nauce

Pod uwagę brane są również punkty "za świadectwo" i inne osiągnięcia w trakcie edukacji, m.in. sportowe oraz artystyczne. Osoby, które zostały laureatami ogólnopolskich olimpiad, automatycznie uzyskują 100 punktów. Natomiast w przypadku innych uczniów przelicznik jest następujący:

Maksymalnie można otrzymać 100 punktów. Pod uwagę brane są 4 oceny na świadectwie - obowiązkowo język polski i matematyka oraz 2 wybrane przedmioty. I tak, zgodnie z zasadami, obowiązuje punktacja:

 • za 6 (celujący) - 18 punktów
 • za 5 (bardzo dobry) - 17 punktów
 • za 4 (dobry) - 14 punktów
 • za 3 (dostateczny) - 8 punktów
 • za 2 (dopuszczający) - 2 punkty

Dodatkowo, za inne osiągnięcia naukowo-sportowe, otrzymać można następującą liczbę punktów:

 • punkty za świadectwo z paskiem (średnia ocen powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie) - 7 punktów
 • punkty za aktywność na rzecz innych ludzi - 3 punkty
 • punkty za szczególne osiągnięcia np. tytuł finalisty z konkursów kuratoryjnych - max 18 punktów

Podlaski kurator oświaty o egzaminie ósmoklasisty

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3