MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019: Jak się zalogować w systemie ZIU? Krok po kroku - jak sprawdzić wyniki online? [14.06.2019]

mac
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019: Wyniki online OKE. Jak się zalogować do serwisu? [14.06.2019]
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019: Wyniki online OKE. Jak się zalogować do serwisu? [14.06.2019] archiwum
Egzamin ósmoklasisty 2019. Oficjalne wyniki OKE - kiedy będą? Jak je sprawdzić w internecie? Dowiedz się szybciej, jak poszedł Ci egzamin ósmoklasisty. Jego wyniki opublikowane zostaną w internecie już w piątek, 14 czerwca. Uzyskane punkty mogą zadecydować o przyjęciu do wymarzonej szkoły.

Zobacz też: Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 CKE: Polski, matematyka, angielski. Jak sprawdzić oficjalne wyniki? [14.06.2019]

Za rozwiązanie zadań z języka polskiego ósmoklasiści uzyskali średnio 63% punktów możliwych do zdobycia. Uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające między innymi odbiór tekstów kultury i wykorzystanie zawartych w nich informacji, znajomość wybranych utworów literackich, a także umiejętności wnioskowania i tworzenia tekstów argumentacyjnych.

Za rozwiązanie zadań z matematyki ósmoklasiści uzyskali średnio 45% punktów możliwych do zdobycia. Najłatwiejszym okazało się zadanie 5., w którym sprawdzana była sprawność rachunkowa.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019: Jak się zalogować w systemie ZIU? Krok po kroku - jak sprawdzić wyniki online? [14.06.2019]

Egzamin ósmoklasisty w 2019 roku odbywał się po raz pierwszy. Po powrocie 8-klasowych szkół podstawowych zastąpił egzamin gimnazjalny, który uczniowie ostatnich klas gimnazjów pisali od 18 lat - tzw. próbnym był rocznik 86. Wyniki egzaminu ósmoklasisty, podobnie jak egzaminu gimnazjalnego, zadedycują w dużej mierz o tym, do jakich szkół dostaną się absolwenci szkół podstawowych.

Egzamin ósmoklasisty 2019 MEMY. Zobacz śmieszne obrazki, a także arkusze CKE i odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego 2019 [15.04.2019]

Egzamin ósmoklasisty 2019 MEMY. Zobacz śmieszne obrazki, a t...

Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty i kiedy dokładnie będą one dostępne w internecie? W tej sprawie CKE wydała oficjalny komunikat. Dowiedz się, jak szybko dowiedzieć się o tym, jak poszedł Ci egzamin ósmoklasisty 2019.

Wyniki - egzamin ósmoklasisty 2019. Zobacz, jak Ci poszedł! Oficjalne wyniki i dane CKE w internecie

Uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (wyniki.edu.pl). Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń będzie mógł otrzymać od dyrektora szkoły 12 czerwca br. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 14 czerwca br. od godz. 10:00.

Egzamin ósmoklasisty 2019 ODPOWIEDZI JĘZYK POLSKI. Co było na egzaminie i kiedy wyniki? Uczniów w Białymstoku ucieszył "Mały Książę"

Zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty zostanie przekazane każdemu uczniowi w dniu zakończenia roku szkolnego (19 czerwca br.) razem ze świadectwem ukończenia szkoły. Wyniki ogólnopolskie zostaną ogłoszone podczas briefingu prasowego 14 czerwca br., w którym udział wezmą Minister Edukacji Narodowej oraz dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Miejsce oraz godzina briefingu zostaną przekazane przedstawicielom mediów najpóźniej 13 czerwca br.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019 CKE: Polski, matematyka, angielski. Kiedy i jak sprawdzić? [Egzamin ósmoklasisty - wyniki 2019]

Wyniki egzaminu ósmoklasisty, przeliczone na punkty, to tylko jedna część brana pod uwagę w ogólnym podliczeniu punktów na koniec szkoły podstawowej. Trzeba walczyć też o jak najlepsze świadectwo na koniec 8 klasy podstawówki.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - wyniki. Jak liczy się punkty po 8 klasie?

Maksymalna liczba punktów, jaką może otrzymać uczeń wynosi 200.

 1. Połowa - 100 punktów - to maksymalna liczba punktów jaką można otrzymać z egzaminu ósmoklasisty.
 2. Druga połowa - kolejne 100 punktów - to łączne punkty: "za świadectwo", za oceny z końcowe na świadectwie z 4 przedmiotów (szczegóły poniżej), za szczególne osiągnięcia np. uzyskanie tytułu finalisty w konkursie kuratoryjnym oraz za aktywność na rzecz innych ludzi (wolontariat).

Uczniowie otrzymają wyniki w procentach (na punkty przeliczamy je mnożąc wynik procentowy przez 0,35):

 • z języka polskiego (100 procent x 0,35 = 35 punktów maksymalnie)
 • z matematyki (100 procent x 0,35 = 35 punktów maksymalnie)
 • z języka obcego (100 procent x 0,35 = 35 punktów maksymalnie)

Egzamin ósmoklasisty 2019 - wyniki. Punkty za osiągnięcia sportowe i w nauce

Pod uwagę brane są również punkty "za świadectwo" i inne osiągnięcia w trakcie edukacji, m.in. sportowe oraz artystyczne. Osoby, które zostały laureatami ogólnopolskich olimpiad, automatycznie uzyskują 100 punktów. Natomiast w przypadku innych uczniów przelicznik jest następujący:

Maksymalnie można otrzymać 100 punktów. Pod uwagę brane są 4 oceny na świadectwie - obowiązkowo język polski i matematyka oraz 2 wybrane przedmioty. I tak, zgodnie z zasadami, obowiązuje punktacja:

 • za 6 (celujący) - 18 punktów
 • za 5 (bardzo dobry) - 17 punktów
 • za 4 (dobry) - 14 punktów
 • za 3 (dostateczny) - 8 punktów
 • za 2 (dopuszczający) - 2 punkty

Dodatkowo, za inne osiągnięcia naukowo-sportowe, otrzymać można następującą liczbę punktów:

 • punkty za świadectwo z paskiem (średnia ocen powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie) - 7 punktów
 • punkty za aktywność na rzecz innych ludzi - 3 punkty
 • punkty za szczególne osiągnięcia np. tytuł finalisty z konkursów kuratoryjnych - max 18 punktów

Podlaski kurator oświaty o egzaminie ósmoklasisty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna