MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wypożycz łóżko dla chorego

Urszula Ludwiczak [email protected]
– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wypożyczyć łóżko dla chorej babci – mówiła wczoraj Agnieszka Kierus (z prawej), która jako jedna z pierwszych skorzystała z oferty Caritas
– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wypożyczyć łóżko dla chorej babci – mówiła wczoraj Agnieszka Kierus (z prawej), która jako jedna z pierwszych skorzystała z oferty Caritas
Łóżka rehabilitacyjne, koncentratory tlenu, chodziki - ten niezwykle potrzebny wielu chorym sprzęt można już wypożyczyć. To ogromna pomoc dla pacjentów i ich opiekunów.

Jak to zrobić?

Jak to zrobić?

Sprzęt z wypożyczalni Caritas jest udostępniany odpłatnie, co pozwoli na utrzymanie go w odpowiednim stanie technicznym. I tak za specjalistyczne łóżko zapłacić trzeba 80 zł miesięcznie, koncentrator tlenu - 50 zł , zwykłe szpitalne łóżko - 30 zł, chodzik - 10 zł, a za trójnóg lub czwórnóg - 5 zł. W sprawie wypożyczenia sprzętu można umawiać się telefonicznie nr 85 662 00 00 w godz. 8-9 i 15.15-16.15 oraz pod nr 660 924 580 w godz. 8-16.

Pierwsza w naszym regionie Wypożyczalnia Sprzętu Medycznego Caritas Archidiecezji Białostockiej im. św. Łukasza ruszyła wczoraj. Mieści się przy parafii św. Kazimierza Królewicza (ul. Św. Kazimierza 2). Od razu ustawiła tu się kolejka chętnych po ten niezwykle potrzebny do rehabilitacji i pielęgnacji sprzęt.
- Łóżko rehabilitacyjne potrzebne jest dla babci, która przestała chodzić - powiedziała nam Agnieszka Kierus z Białegostoku, jedna z pierwszych klientek wypożyczalni. - Kupno takiego sprzętu to spora inwestycja, a wypożyczenie to tylko 80 zł miesięcznie. I można takie łóżko mieć nawet dłuższy czas. To ogromna pomoc dla wielu osób, które dotąd nie mogły sobie pozwolić na taki sprzęt. Jesteśmy wdzięczni Caritas.

Wypożyczalnia ma w ofercie koncentratory tlenu, chodziki, trój- i czwórnogi, łóżka szpitalne zwykłe i 25 łóżek rehabilitacyjnych z pilotem (Burmeier Dali II). Właśnie te ostatnie są szczególnie poszukiwane - w wypożyczalni jest już kolejka chętnych. Takie łóżka rehabilitacyjne zostały zaprojektowane z myślą o osobach niepełnosprawnych, wymagają-cych długoterminowej opieki. Są one praktyczne, funkcjonalne i wygodne, zarówno dla pacjentów, jak i ich opiekunów.

Cena rynkowa takiego łóżka wynosi ok. 3 tys. zł. Białostocka Caritas otrzymała je w darze od Caritas Polska, a fundusze na ten cel pochodzą z odpisów 1 proc. podatku.
- Zainteresowanie wypożyczalnią jest bardzo duże - mówi ks. Grzegorz Kłoczko, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej. - Wielu osób nie stać bowiem na taki zakup, a często sprzęt potrzebny jest na krótko, np. na miesiąc. My udostępniamy go wszystkim, którzy mają zaświadczenie od lekarza o takiej potrzebie. Trzeba napisać do nas podanie, potem podpisujemy 3-miesięczną umowę, z możliwością przedłużenia.

O pomoc mogą tu ubiegać się mieszkańcy całego regionu, obejmowanego przez Archidiecezję Białostocką. Gdy jest taka potrzeba, Caritas pomaga też dostarczyć sprzęt do chorego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna