Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wysokie Mazowieckie. I etap obwodnicy miasta został otwarty dla ruchu samochodowego

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Pierwszy etap, związany z budową ciągu Warszawska – Podlaska, rozpoczął się w 2020 roku. Jest to w pełni uzbrojona droga o długości ok. 1,1 km między ulicą Warszawską a Podlaską.
Pierwszy etap, związany z budową ciągu Warszawska – Podlaska, rozpoczął się w 2020 roku. Jest to w pełni uzbrojona droga o długości ok. 1,1 km między ulicą Warszawską a Podlaską. UM Wysokie Mazowieckie
I etap obwodnicy miasta Wysokie Mazowieckie od dziś jest otwarty dla ruchu samochodowego. Pierwszy etap, związany z budową ciągu Warszawska – Podlaska, rozpoczął się w 2020 roku. Ostatecznie, po zrealizowaniu wszystkich trzech etapów, powstanie nowa obwodnica o długości ok. 4 km

Pierwszy etap, związany z budową ciągu Warszawska – Podlaska, rozpoczął się w 2020 roku. Jest to w pełni uzbrojona droga o długości ok. 1,1 km między ulicą Warszawską a Podlaską.

Oddanie do użytku tej drogi z pewnością odciąży ruch na ul. Przechodniej, ponadto odsłonięte zostały tereny, na których powstaną dwa duże osiedla mieszkaniowe - informuje Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie.

Drugi oraz Trzeci etap inwestycji

Trwa także realizacja drugiego etapu tej dużej inwestycji drogowej Miasta, polegający na budowie drogi od ul. Podlaskiej do ul. Ludowej. Prace na tym odcinku, prowadzone przez firmę Unibep S.A., rozpoczęły się pod koniec 2021 roku.

Zakres prac drugiego etapu jest taki sam jak pierwszego tj. sieć wodociągowa, sanitarna, a także kanalizacja deszczowa, chodniki oraz ścieżka rowerowa z masy bitumicznej, masa asfaltowa i słupy oświetleniowe. W ramach tego zadania dodatkowo wykonanych będzie 35 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych oraz most na rzece Brok. Obecnie na tym etapie trwają zaawansowane prace budowlane. Inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2021 – 2023, a jej koszt to 13 900 00,00 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 6 000 000,00 zł.

W trzecim etapie tej dużej inwestycji wybudowany ma zostać odcinek od ulicy Ludowej do Alei Niepodległości. Na ten etap miasto otrzymało dofinansowanie z Polskiego Ładu w kwocie 11 200 000,00 zł. Obecnie przygotowywany jest przetarg.

Obwodnica Wysokiego Mazowieckiego

Ostatecznie, po zrealizowaniu wszystkich trzech etapów, powstanie nowa droga o długości ok. 4 km wraz z chodnikami z kostki betonowej oraz ścieżką rowerową po zachodniej stronie miasta, która połączy drogę krajową nr 66 na wlocie do miasta od strony Zambrowa z odcinkiem wylotowym z miasta poprzez włączenie w istniejącą drogę Aleję Niepodległości. Będzie to obwodnica Wysokiego Mazowieckiego, która ma na celu odciążenie centrum miasta od ruchu pojazdów ciężarowych.

Zobacz też:Czyżew. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora zorganizowano gminne obchody, w których uczestniczył Klub Seniora z Czyżewa

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna